تنیس فا

قهرمانی الکساندر زورف در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی وین

0

تنیس‌باز آلمانی پنجمین قهرمانی فصل خود را کسب کرد.

تنیسفا – الکساندر زورف با غلبه بر فرانسیس تیافو به عنوان قهرمانی رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی وین دست یافت.

مرد شماره ۴ تنیس جهان در دیدار پایانی این رقابت‌ها توانست حریف آمریکایی خود را در ۲ ست متوالی و با نتایج ۷-۵ و ۶-۴ شکست دهد و به قهرمانی برسد.

این پنجمین قهرمانی زورف در سال ۲۰۲۱ بعد از مسابقات آکاپولکو، مسترز مادرید، المپیک توکیو و مسترز سینسیناتی بود.

این تنیس‌باز ۲۴ ساله با فتح رقابت‌های وین هم‌چنین به ۱۸ـمین جام دوران حرفه‌ای خود رسید و با عبور از دومینیک تیم به اولین بازیکن متولد دهه ۹۰ میلادی تبدیل شد که به این تعداد قهرمانی دست می‌یابد. 

زورف بعد از قهرمانی درباره دیدار پایانی گفت: «از پیروزی و کسب پنجمین عنوان در مسابقات این فصل و اولین قهرمانی‌ام در وین خوشحال هستم. روز خوبی بود… به نظرم مسابقات المپیک اعتمادی به نفس زیادی به من داد و این باور را دارم در هر تورنمنتی که شرکت می‌کنم می‌توانم به جام قهرمانی برسم. به نظرم میزان آمادگی‌ام خوب است اما دو هفته سنگین را پیش رو دارم و امیدوارم بتوانم خوب کار کنم.

در رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی سن‌پترزبورگ نیز مارین چیلیچ تنیس‌باز ۳۳ ساله کروات با پیروزی ۲-۱ مقابل تیلور فریتس آمریکایی به مقام قهرمانی دست یافت.

نفر ۳۵ تنیس جهان در دیدار فینال این رقابت‌ها ست اول را ۷-۶ از آن خود کرد، در ست دوم ۴-۶ شکست خورد و در ست سوم با اینکه ۱-۳ عقب افتاد توانست به بازی برگردد و با برتری ۶-۴ جام قهرمانی را بالای سر ببرد. این بیستمین قهرمانی دوران ورزشی چیلیچ و دومین قهرمانی او در مسابقات سن‌پترزبورگ به حساب می‌آید.

اما در مسابقات زنان نیز آنت کنتاویت به عملکرد خیره‌کننده خود طی هفته‌های اخیر ادامه داد و با پیروزی مقابل سیمونا هالپ عنوان قهرمانی مسابقات کلوژ ناپوکا رومانی را به دست آورد.

تنیس‌باز استونیایی در دیدار پایانی این مسابقات موفق شد هالپ را در تورنمنت خانگی‌اش با نتایج قاطع ۶-۲ و ۶-۳ شکست دهد و بعنوان هشتمین و آخرین بازیکن جواز حضور در رقابت‌های فینال تور جهانی زنان را کسب کند.

کنتاویت ۲۵ ساله که رتبه ۱۴ جهان را در اختیار دارد با این قهرمانی به چهارمین جام خود طی ۹ هفته اخیر دست یافت. او هم‌چنین پانزدهمین پیروزی متوالی‌اش در رقابت‌های داخل سالن را کسب نمود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید