تنیس فا

کناره‌گیری بارتی از ادامه فصل ۲۰۲۱

0

تنیس‌باز استرالیایی قید حضور در مسابقات فینال تور جهانی را زد تا خود را برای نخستین گرند اسلم سال ۲۰۲۲ آماده کند.

تنیسفا – اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان از ادامه مسابقات فصل ۲۰۲۱ انصراف داد. 

تنیس‌باز استرالیایی که پس از شکست مقابل شلبی راجرز در دور سوم رقابت‌های اوپن آمریکا در هیچ مسابقه دیگری به میدان نرفته است درباره کناره‌گیری خود گفت: «در مسابقات باقی‌مانده فصل که شامل رقابت‌های فینال تور جهانی در مکزیک می‌شود شرکت نمی‌کنم… تصمیم دشواری بود اما سلامتی و وضعیت جسمانی‌ام در اولویت است و می‌خواهم روی تمرینات پیش‌فصل تمرکز کنم تا بهترین آماده‌سازی را برای تابستان در استرالیا داشته باشم… با چالش‌های پیش رو در بازگشت به کوئینزلند و قرنطینه اجباری نمی‌خواهم آماده‌سازی‌ام برای ماه ژانویه با مشکل مواجه شود. تمرکزم روی تابستان استرالیا است و برای قهرمانی در اوپن استرالیا هر کاری از دستم برآید انجام خواهم داد. بی‌صبرانه منتظر بازی در خانه هستم.»

پیش‌تر کرگ تایزر مربی بارتی از شرایط دشوار رقابت‌ در شهر گوادالاخارا مکزیک محل برگزاری مسابقات فینال تور جهانی سخن گفته بود و درباره حضور تنیس‌باز استرالیایی در این رقابت‌ها ابراز تردید کرده بود.

مسابقات آخر فصل زنان “WTA Finals” امسال بعلت کرونا به جای شنژن چین در شهر گوادالاخارا در مکزیک برگزار می‌شود و بارتی مدافع قهرمانی این رقابت‌ها است.

کریگ تایزر مربی بارتی در مصاحبه با آسوشیتد پرس استرالیا با اشاره به شرایط میزبانی در مکزیک گفته بود: «ما متوجه شدیم که شهر گوادالاخارا در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و قرار است در مسابقات از توپ‌های بدون فشار (Pressure-less Balls) استفاده شود. وجهه خوبی ندارد که بهترین تنیس‌بازان زن جهان باید در شرایطی مسابقه دهند که هرگز آن را تجربه نکرده‌اند.»

بارتی در فصل ۲۰۲۱ عملکرد خوبی داشت و پنج عنوان قهرمانی به دست آورد که مهم‌ترین آن‌ها قهرمانی در رقابت‌های ویمبلدون بود. بعد از قهرمانی در اوپن فرانسه ۲۰۱۹ و ویمبلدون ۲۰۲۱ این بازیکن ۲۵ ساله حالا امیدوار است تا سومین گرند اسلم خود را در ملبورن به دست بیاورد.

اضافه می‌شود مسابقات آخر فصل زنان که به رقابت هشت تنیس‌باز برتر فصل اختصاص دارد، از تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) برگزار می‌شود. این رقابت‌ها سال گذشته به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد.‌

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید