تنیس فا

قهرمانی کمرون نوری در مسترز ایندین ولز

0

نوری اولین قهرمان بریتانیایی تاریخ رقابت‌های ایندین ولز لقب گرفت.

تنیسفا – بامداد امروز در دیدار نهایی رقابت‌های مسترز ایندین ولز کمرون نوری نفر ۲۶ جهان با برتری ۲-۱ مقابل نیکولوز باسیلاشویلی به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

تنیس‌باز بریتانیایی در این مسابقه به رغم شکست ۶-۳ در ست نخست، به بازی بازگشت و در ۲ ست بعدی با نتایج ۶-۴ و ۶-۱ حریف گرجستانی و نفر ۳۶ جهان را مغلوب کرد تا برای اولین بار قهرمان یک مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شود.

نوری با این پیروزی به بزرگترین افتخار دوران ورزشی نوری خود رسید. او پیش از تنها یک قهرمانی در مسابقات ۲۵۰ امتیازی لوس کابوس در کارنامه داشت.

این بازیکن ۲۶ ساله پس از قهرمانی در مراسم اهدای جام گفت: «این عنوان برایم ارزش زیادی دارد، مهم‌ترین عنوان دوران حرفه‌ایم است. بسیار خوشحالم. مسابقه‌ای عجیبی بود و البته اهمیت زیادی برای من و تیمم داشت. باورکردنی نیست. اگر پیش از شروع تورنمنت به من می‌گفتید که قهرمان ایندین ولز می‌شوم باور نمی‌کردم. فوق‌العاده است.»

این دوره از مسابقات ایندین ولز در حالی به علت شیوع همه‌گیری کرونا با حدود ۶ ماه تاخیر برگزار شد که سه غول دنیای تنیس یعنی جوکوویچ، نادال و فدرر در آن غایب بودند. مدودف، سیتسیپاس و زورف نیز که سه بخت اصلی قهرمانی محسوب می‌شدند پیش از دیدار فینال از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا دو بازیکنی که کمتر کسی شانسی برای آن‌ها قائل بود راهی دیدار فینال شوند. مسابقات مسترز ایندین ولز پس از مسابقات مسترز مایمی که با قهرمانی هوبرت هورکاچ به پایان رسید، دومین مسترز ۱۰۰۰ امتیازی تاریخ بود که فینالیست‌های آن جزو ۲۵ نفر اول دنیا نبودند.

نوری که در مسیر رسیدن به فینال بازیکنانی چون روبرتو باتیستا آگوت، دیه‌گو شوآرتسمن و گریگور دیمیتروف را از پیش رو برداشت با قهرمانی در ایندین ولز ۱۰۰۰ امتیاز به دست آورد و در رده‌بندی جدید رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داد. او هم‌‌چنین در رده‌بندی موسوم به ریس در رتبه دهم قرار گرفت و درصورتی‌که به عملکرد خوبش در رقابت‌های باقی‌‌مانده فصل ادامه دهد شانس حضور در مسابقات فینال تور جهانی را خواهد داشت. تاکنون ۴ بازیکن یعنی نواک جوکوویچ، دنیل مدودف، استفانوس سیتسیپاس و الکساندر زورف جواز حضور در این تورنمنت را کسب کرده‌اند و رقابت‌ برای کسب ۴ سهمیه باقی‌مانده تنگاتنگ است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید