تنیس فا

جام قهرمانی ایندین ولز در دستان پائولا بادوسا

0

هفته رویایی بازیکن ۲۳ ساله اسپانیایی با قهرمانی در ایندین ولز تکمیل شد.

تنیسفا – پائولا بادوسا با شکست ویکتوریا آزارنکا در نبردی نزدیک و تماشایی عنوان قهرمانی مسابقات ایندین ولز را از آن خود کرد.

تنیس‌باز اسپانیایی در دیدار پایانی این رقابت‌ها که ۳ ساعت و ۴ دقیقه به طول انجامید، ست اول را ۷-۶ برد، ست دوم را ۶-۲ به حریف بلاروسی واگذار کرد و در ست نهایی نیز با اینکه در گیم نهم بریک شد و ۵-۴ عقب افتاد، به بازی بازگشت و با نمایشی عالی توانست قهرمان دو دوره رقابت‌ها را در تایبریک مغلوب کند.

این دومین و بزرگترین قهرمانی دوران ورزشی بادوسا محسوب می‌شود. او در این رقابت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و در مسیر قهرمانی ۴ بازیکن از ۲۰ تنیس‌باز برتر جهان را کنار زد.

بادوسا که با فتح ایندین ولز نخستین قهرمان زن اسپانیایی تاریخ این رقابت‌ها نیز لقب گرفت، در نشست مطبوعاتی خود گفت: «به نظرم مسابقه دشوار و خیلی خوبی بود. ویکا در سطح بالایی بازی کرد و من هم باید سطح بازی‌ام را بالا می‌بردم. به نظرم در ست سوم بهترین بازی خودم را انجام دادم که البته برای پیروزی در این مسابقه چاره‌ای هم جز این نداشتم بنابراین به خودم افتخار می‌کنم… اولین چیزی که این هفته یاد گرفتم این بود که هیچ چیز غیر ممکن نیست. اگر بجنگی و تلاش کنی می‌توانی به هر هدفی برسی. رویاپردازی را هم نباید فراموش کرد. بعضی اوقات در شرایط سختی قرار می‌گیرید اما هرگز نباید دست از رویاپردازی بردارید. همین رویاپردازی است که به شما برای تلاش کردن انگیزه می‌دهد.»

این قهرمانی ۱۰۰۰ امتیاز برای بادوسا به ارمغان آورد و او را در رده‌بندی جدید با ۱۶ پله صعود در رتبه ۱۱ جهان قرار خواهد داد. این بازیکنانی آینده‌دار اسپانیایی که بهترین فصل دوران ورزشی خود را سپری می‌کند حالا شانس خوبی هم برای کسب سهمیه مسابقات پایانی فصل دارد.  این مسابقات از تاریخ ۱۹ آبان ماه در شهر گوادالاخارا مکزیک با حضور هشت تنیس‌باز برتر جهان برگزار می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید