تنیس فا

شکست دور از انتظار سیتسیپاس و زورف در مرحله یک‌چهارم پایانی ایندین ولز

0

استفانوس سیتسیپاس و الکساندر زورف مردان سوم و چهارم تنیس جهان از صعود به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات مسترز ایندین ولز باز ماندند.

تنیسفا – شب گذشته و بامداد امروز به وقت ایران، مسابقات تنیس مسترز ایندین ولز پیگیری شد و دو نتیجه غافل‌گیرکننده در بخش مردان رقم خورد.

در ادامه رقابت‌های مسترز ایندین ولز و در مرحله یک چهارم پایانی، استفانوس سیتسیپاس مرد شماره ۳ تنیس جهان شب گذشته به مصاف نیکولوز باسیلاشویلی رفت و در ۳ ست مغلوب شد.

تنیس‌باز یونانی پس از اینکه ست نخست را ۶-۴ به حریف گرجستانی واگذار کرد، در ست دوم ۶-۲ پیروز شد، اما بر خلاف دو بازی قبلی این بار نتوانست بازگشت خود را تکمیل کند و با شکست ۶-۴ در ست سوم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

استفانوس سیتسیپاس (راست) و نیکولوز باسیلاشویلی (چپ)/ EPA-EFE ©

باسیلاشویلی که رتبه ۳۶ جهان را در اختیار دارد با این پیروزی توانست برای اولین بار در جمع چهار بازیکن برتر یک‌ تورنمنت مسترز قرار بگیرد.

اما این تنها شگفتی روز گذشته نبود و الکساندر زورف قهرمان المپیک توکیو نیز با شکستی غافلگیر کننده مقابل تیلور فریتس آمریکایی از صعود به نیمه‌نهایی باز ماند.

تنیس‌باز ۲۴ ساله آلمانی بعد از آنکه ست اول را ۶-۴ به سود خود پایان داد، در ست دوم ۶-۳ از نفر ۳۹ رده‌بندی شکست خورد تا بازی ۱-۱ مساوی شود. در ست سوم زورف بهتر کار کرد و‌ ۵-۲ پیش افتاد اما با اینکه فاصله‌ای تا پیروزی نداشت در عین ناباوری دو بار در کسب امتیاز نهایی ناکام ماند تا ورق بازی به سود حریف آمریکایی‌اش برگردد‌. این ست نهایتاً به تایبریک کشیده شد و فریتس با نمایشی درخشان در تایبریک توانست بازیکن پرقدرت آلمانی را مغلوب کند و راهی نیمه‌نهایی شود‌.

این دومین شکست زورف در ۲۲ مسابقه اخیرش بود. بازیکن ۲۴ ساله آلمانی که به دنبال سومین مسترز خود در سال ۲۰۲۱ بود بعد از حذف در مرحله نیمه‌نهایی گفت: «امروز واقعاً روز من نبود.‌ فریتس بازی فوق‌العاده‌ای انجام داد و شایسته حضور در نیمه‌نهایی است. اما قبول این شکست از نظر ذهنی برای من آسان نیست. زیرا بعد از باخت امروز سیتسیپاس، می‌دانستم شانس بالایی برای قهرمانی دارم، اما نتوانستم نمایش خوبی ارائه دهم.»

فریتس که با این پیروزی برای نخستین بار توانست راهی نیمه‌نهایی یک مسترز شود، امشب برای راهیابی به فینال باید به مصاف باسیلاشویلی برود.

در دیدار دیگر نیمه‌نهایی نیز گریگور دیمیتروف که روز پنج شنبه موفق به شکست دنیل مدودف شد برای صعود به فینال باید از سد کمرون نوری بگذرد.

این برای اولین بار است که هیچ یک از چهار بازیکن راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی یک تورنمنت مسترز جزو ۲۵ نفر اول دنیا نیستند. نوری بریتانیایی نفر ۲۶ جهان بالاترین رتبه را در میان این چهار بازیکن در اختیار دارد و تنها دیمیتروف سابقه قهرمانی در مسترزها را دارد.

اما در بخش زنان و در دیدار اول نیمه‌نهایی، ویکتوریا آزارنکا در نبردی نزدیک و تماشایی با حساب ۲-۱ مقابل یلنا اوستاپنکو به برتری رسید و راهی فینال رقابت‌ها شد.

قهرمان دو دوره ایندین ولز در این دیدار برغم اینکه یک ست و یک بریک از اوستاپنکو عقب افتاد، به بازی بازگشت و راهی دیدار نهایی شد.

آزارنکا ست نخست را ۳-۶ به حریف اهل لتونی واگذار کرد و در دو ست بعدی توانست با نتایج ۶-۳ ۷-۵ او‌ را مغلوب کند.

حریف آزارنکا در دیدار فینال پائولا بادوسا اسپانیایی است. بادوسا که در حال حاضر نفر ۲۷ تنیس زنان محسوب می‌شود در ادامه عملکرد درخشان خود در ایندین ولز در دو ست با نتایج مشابه ۶-۳ بر اونس جابر غلبه کرد تا به اولین فینال خود در مسابقات WTA 1000 برسد.

3/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید