تنیس فا

حذف قهرمان اوپن آمریکا از مسترز ایندین ولز

0

مرد شماره ۲ تنیس جهان پس از کسب ۹ پیروزی متوالی متوقف شد.

تنیسفا – بامداد امروز گریگور دیمیتروف در چارچوب مرحله ۱/۸ نهایی مسترز ایندین ولز درحالی‌ که یک ست و دو بریک از دنیل مدودف عقب افتاده بود، با بازگشتی فوق‌العاده‌ از سد حریف پرقدرت خود عبور کرد و به جمع هشت بازیکن برتر این رقابت‌ها رسید.

تنیس‌باز بلغار که در حال حاضر رتبه ۲۸ جهان را در اختیار دارد، ست اول را ۶-۴ به مرد شماره ۲ تنیس جهان واگذار کرد. او در ست دوم نیز دو بار بریک شد و ۴-۱ از قهرمان اوپن آمریکا عقب افتاد، اما در ادامه بازگشتی فوق‌العاده را رقم زد و با پیروزی در ۵ گیم متوالی‌ توانست این ست را ۶-۴ از آن خود کند. دیمیتروف در ست سوم نیز به بازی خوب خود ادامه داد و این ست را نیز ۶ بر ۳ از مدودف برد تا در مجموع با برتری ۲-۱ راهی مرحله بعد شود.

دیمیتروف که دومین پیروزی خود مقابل مدودف را به دست آورد بعد از راه‌یابی به ۱/۴ نهایی گفت: «او بازیکن سرسخت و جنگجویی است. طی یکی دو سال گذشته چند باری با مدودف بازی کردم اما نتوانسته بودم راهی برای پیروزی پیدا کنم. اما امروز وقتی ۴-۱ عقب بودم ناگهان متحول شدم، خودم را آرام کردم و با تصمیمات بهتر نبض بازی را در دست گرفتم که به نظرم خیلی به من کمک کرد. عملکرد خیلی خوب و هوشمندانه‌ای داشتم.»

به این ترتیب مدودف که ۱۸ مسابقه از ۱۹ دیدار قبلی خود در خاک آمریکای شمالی را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، بعد از کسب ۹ برد متوالی متوقف شد و شانس رسیدن به جایگاه شماره یک را در ادامه فصل از دست داد. او پس از این شکست گفت: «پیش از این هیچ وقت پیش نیامده بود که در زمین هارد سه بار پشت هم بریک شوم، این نشان می‌دهد زمین ایندین ولز چقدر کُند و شبیه خاک است‌… دیمیتروف از تمام حریفانی که در اوپن آمریکا داشتم هم بهتر بود، اگر همین‌ سطح را حفظ کند قهرمان خواهد شد.»

دیمیتروف در مرحله بعدی باید مقابل هوبرت هورکاچ قرار بگیرد. تنیس‌باز لهستانی نیز روز گذشته تنها به ۶۳ دقیقه زمان نیاز داشت تا اصلان کاراتسف را با نتایج ۶-۱ و ۶-۳ شکست دهد و انتقام شکست دو هفته قبل در مسابقات سن‌ دیه‌گو را از او بگیرد.

اما بخت‌های دوم و سوم کسب جام یعنی استفانوس سیتسیپاس و الکساندر زورف شب گذشته بر خلاف مدودف دیدارهای خود در مرحله ۱/۸ پایانی را با پیروزی پشت سر گذاشتند. سیتسیپاس در دیداری که ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول کشید به رغم اینکه ست اول را ۷-۶ به الکس د مینور واگذار کرد، در دو ست بعدی با نتایج ۷-۶ ۶-۲ او را شکست داد تا برای نخستین بار به جمع ۸ بازیکن برتر ایندین ولز صعود کند. زورف هم در ادامه روند فوق‌العاده خود در مسابقات هارد کورت، صعود بی‌دردسر را مقابل گائل مونفیس فرانسوی تجربه کرد و در دو ست متوالی با نتایج ۶-۱ و ۶-۳ پیروز شد. تنیس‌باز آلمانی از المپیک توکیو به این سو تنها یک مسابقه را واگذار کرده است.

در سایر دیدارهای این مرحله، کمرون نوری بریتانیایی که بهترین فصل دوران ورزشی خود را تجربه می‌کند با نتیجه ۲-۱ (۶-۴ ۴-۶ ۶-۲) مقابل تامی پاول به برتری دست یافت و برای اولین بار به ۱/۴ پایانی یک مسترز رسید. دیه‌گو شوآرتسمن، نیکولوز باسیلاشویلی و تیلور فریتس نیز به ترتیب با پیروزی مقابل کسپر رود، کارن خاچانوف و یانیک سینر به جمع ۸ نفر برتر مسابقات صعود کردند.

دیدارهای مرحله ۱/۴ نهایی مسترز ایندین ولز

گریگور دیمیتروف – هوبرت هورکاچ

کمرون نوری – دیه‌گو شوآرتسمن

الکساندر زورف – تیلور فریتس

استفانوس سیتسیپاس – نیکولوز باسیلاشویلی

در بخش زنان، ویکتوریا آزارنکا قهرمان دو دوره رقابت‌ها با ارائه نمایشی برتر موفق شد جسیکا پگولا آمریکایی را در دو ست با نتایج ۶-۴ ۶-۲ کنار بزند و برای چهارمین مرتبه در دوران ورزشی خود راهی نیمه‌نهایی ایندین ولز شود.

یلنا اوستاپنکو هم با بازگشت در بازی مقابل شلبی راجرز به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ایندین ولز صعود کرد. اوستاپنکو در ست اول این مسابقه ۶-۴ پیروز شد، ست دوم را با همین نتیجه واگذار کرد و در ست سوم بااینکه ۳-۱ و ۴۰-۰ از راجرز عقب افتاد بازگشتی فوق‌العاده‌ به بازی داشت و پنجم گیم متوالی را از آن خود کرد تا با برتری ۶-۳ راهی نیمه‌نهایی شود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید