تنیس فا

تاریخ‌سازی تنیس‌باز ایرانی؛ مشکات‌الزهرا صفی در آستانه راهیابی به اوپن استرالیا

0

پدیده ۱۷ ساله تنیس ایران با قهرمانی در رقابت‌های قزاقستان افتخاری تاریخی برای کشورمان به ارمغان آورد و به عنوان اولین ایرانی جواز حضور در مسابقات جوانان اوپن استرالیا را کسب کرد‌.

تنیسفا – مشکات‌الزهرا صفی تنیس‌باز خوش‌آتیه کشورمان به عنوان قهرمانی رقابت‌های زیر ۱۸ سال شیکمنت قزاقستان دست یافت.

به گزارش تسنیم، صفی در دیدار پایانی این مسابقات با حساب ۲ بر یک از سد آروژان ساگاندلیکوف نماینده کشور میزبان گذشت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

تنیس‌باز البرزی ست نخست را با نتیجه ۶ بر ۳ به سود خود به پایان رساند، ست دوم را ۶ بر ۴ به حریف قزاق واگذار کرد و در ست سوم ۷ بر ۵ به برتری رسید تا در مجموع ۲ بر یک پیروز این مسابقه شود.  

این پنجمین قهرمانی صفی در سال ۲۰۲۱ میلادی محسوب می‌شود. او پیش از قهرمانی در قزاقستان، با ۳۰۶ امتیاز در رده ۲۱۸ رده‌بندی جهانی قرار داشت اما با این قهرمانی و کسب ۱۷۰ امتیاز به رتبه ۱۳۷ جهان خواهد رسید.

مشکات‌الزهرا صفی از نظر شرایط سنی یک سال دیگر نیز در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و با توجه به خروج تعداد زیادی از بازیکنان این رده سنی و ارتقا به رده سنی بزرگسالان در سال پیش روی میلادی، جایگاه نماینده کشورمان در رنکینگ فدراسیون جهانی به رتبه زیر ۱۰۰ خواهد رسید.

به این ترتیب، نماینده تنیس کشورمان سال آینده به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی در رده جوانان (جونیور) مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا بازی خواهد کرد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید