تنیس فا

نیمه نهایی اوپن آمریکا؛ جوکوویچ در پی انتقام از زورف

0

نواک جوکوویچ در ادامه راه خود برای رسیدن به ۲۱ـمین گرند اسلم هنوز دو‌ مانع دیگر بر سر راه دارد.

تنیسفا – مسابقات تنیس آزاد آمریکا به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و امشب با برگزاری دو دیدار نیمه‌نهایی مردان چهره فینالیست‌ها مشخص خواهد شد. در ادامه نگاهی داریم به این دو دیدار.

نواک جوکوویچ – الکساندر زورف

این همان دیداری است که بعد از بیرون آمدن قرعه مسابقات همه منتظر آن بودند: جوکوویچ در برابر زورف. دیداری که تکرار مصاف یک ماه و نیم پیش این دو در مسابقات المپیک است و احتمالاً یکی از هیجان‌انگیزین و جذاب‌ترین نبردهای امسال خواهد بود. زورف ۲۴ ساله در توکیو یکی از تلخ‌ترین شکست‌های نوله در سال‌های اخیر را به او تحمیل کرد و با بازگشت باورنکردنی خود رویای صربیناتور برای رسیدن به اسلم طلایی را نقش بر آب کرد. حالا در آخرین گرند اسلم این دو باز هم بر سر راه هم قرار گرفتند و نوله آماده گرفتن انتقام است.

مرد شماره یک تنیس جهان بعد از قهرمانی در سه گرند اسلم ابتدایی سال یعنی مسابقات آزاد استرالیا، رولان گاروس و ویمبلدون حالا در نیویورک به دنبال‌ تکمیل چهارگانه خود است و می‌خواهد به اولین بازیکنی تبدیل شود که بعد از راد لیور در سال ۱۹۶۹ این افتخار را در تنیس مردان تکرار می‌کند. از طرفی، او با فتح اوپن آمریکا و رسیدن به ۲۱ـمین گرند اسلم‌ خود برای اولین بار بالاتر از فدرر و نادال رکورددار قهرمانی در این مسابقات چهارگانه خواهد شد.

جوکوویچ در پنج مرحله نخست اوپن آمریکا به غیر از دیدار دوم خود که حریف نه چندان مطرحی از هلند را سه بر صفر شکست داد در سایر مراحل آن اقتدار همیشگی‌ را نداشت و یک ست را به حریفان خود واگذار کرد، این درحالی است که زورف در پنج مسابقه نخست خود بسیار مقتدارانه ظاهر شد و در راه نیمه‌نهایی تنها یک ست را از دست داد.

جوکوویچ و زورف تاکنون ۹ مرتبه با هم دیدار کرده‌اند که بازیکن صرب ۶-۳ از حریف آلمانی خود پیش است. این سومین رویارویی آن‌ها در یک گرند اسلم و اولین مصاف آن‌ها در اوپن آمریکا است. زورف تاکنون در گرند اسلم‌ها موفق به شکست حریف نامدار خود نشده اما در میادین مهمی او را مغلوب کرده است: فینال مسترز رم ۲۰۱۷، فینال مسابقات پایان فصل ۲۰۱۸ و نیمه‌نهایی المپیک توکیو.

زورف که در حال حاضر رتبه چهارم مردان جهان را در اختیار دارد، یکی از معدود بازیکنانی است که در این فصل توانسته جوکوویچ را مغلوب کند. قهرمان المپیک و مسترز سینسیناتی در شانزده مسابقه اخیر خود شکستی را تجربه نکرده و با اعتماد به نفس بالایی در مسابقه امشب حاضر خواهد شد. حال باید دید آیا او باز هم می‌تواند سد راه جوکوویچ شود یا صربیناتور به روند شکست‌ناپذیری خود در گرند اسلم‌ها ادامه خواهد داد.

دیدار جوکوویچ و زروف از ساعت ۳:۳۰ بامداد روز شنبه به وقت ایران آغاز می‌شود.

دنیل مدودف – فلیکس اوژه الیاسیم

اما در دیدار اول نیمه‌نهایی که از ساعت ۲۳:۳۰ امشب برگزاز می‌شود، دنیل مدودف مرد شماره ۲ تنیس جهان به مصاف فلیکس اوژه الیاسیم کانادایی خواهد رفت. مدودف که چند هفته پیش قهرمان مسترز تورانتو شد، با آمادگی بالایی پا به اوپن آمریکا گذاشت و حالا آماده است تا بعد از دو سال به فینال این گرند اسلم باز گردد. از آن طرف، الیاسیم ۲۱ ساله نفر ۱۵ مردان جهان پس از درخشش در ویمبلدون که با صعود او به مرحله یک‌چهارم پایانی همراه بود، عملکرد خوب خود را در نیویورک هم ادامه داد و با گذر از حریفانی چون آگوت، تیافو و آلکاراس توانست برای اولین بار به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم برسد.

مدودف و الیاسیم پیش از این تنها یک بار در مسابقات مسترز کانادا ۲۰۱۸ با هم بازی کرده‌اند که در آن مسابقه تنیس‌باز روس در سه ست پیروز شد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید