تنیس فا

ثروت راجر فدرر از یک میلیارد دلار گذشت

0

اسطوره سوئیسی برای شانزدهمین سال پیاپی پردرآمدترین تنیس‌باز جهان شد.

تنیسفا – مجله فوربز یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی جهان مانند هر سال فهرست پردرآمدترین تنیس‌بازان جهان را منتشر کرد که نام راجر فدرر با ۹۰/۶ میلیون دلار باز هم در صدر این فهرست به چشم می‌خورد.

فدرر سوئیسی که اخیراً اعلام کرد بدلیل جراحی زانو بار دیگر برای مدتی نامعلوم از میادین دور خواهد بود، طی یک سال گذشته در تورنمنت‌های زیادی شرکت نکرد و عایدی او از محل جوایز نقدی مسابقات تنها حدود ۶۰۰ هزار دلار بود. اما مانند همیشه درآمد نجومی او از محل قراردادهای تجاری موجب شد تا این اسطوره ورزش جهان برای شانزدهمین سال متوالی در صدر فهرست پردرآمدترین بازیکنان تنیس قرار بگیرد. 

نشریه فوربس هم‌چنین میزان ثروت فدرر را بالغ بر یک میلیارد دلار تخمین زده است و این بازیکن اسطوره‌ای بعد از تایگر وودز، لبران جیمز، فلوید می‌ودر، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، ششمین ورزشکار فعالی است که توانسته از مرز یک میلیارد دلار ثروت عبور کند.

فدرر البته چند سال پیش در شرکت تولیدکننده ورزشی “ON” نیز سرمایه‌گذاری کرد که میزان سهام او در این شرکت هنوز مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود مجموع درآمدهای او را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد.

نائومی اوساکا هم امسال رشد چشمگیری در درآمدهای خود داشت و با ۶۰/۱ میلیون دلار دومین تنیس‌باز پردرآمد جهان لقب گرفت. تنیس‌باز ژاپنی که پارسال رتبه چهارم این فهرست را به خود اختصاص داده بود، به رغم آنکه امسال به دلیل مشکلات روحی و افسردگی حضور چندان موفقی در مسابقات نداشت، اما هم‌چنان چهره محبوبی برای اسپانسرها بود و ۵۵ میلیون دلار از محل قراردادهای تبلیغاتی نصیبش شد.

بعد از فدرر و اوساکا، سرینا ویلیامز، نواک جوکوویچ و رافائل نادال بترتیب با ۴۱/۸، ۳۸ و ۲۷ میلیون دلار رده‌های سوم تا پنجم این لیست را به خود اختصاص داده‌اند.

 

ردیف نام تنیس‌باز درآمد از جوایز نقدی تنیس (میلیون دلار) درآمد از اسپانسرها (میلیون دلار) جمع (میلیون دلار)
۱ راجر فدرر ۰/۶ ۹۰ ۹۰/۶
۲ نائومی اوساکا ۵/۱ ۵۵ ۶۰/۱
۳ سرینا ویلیامز ۱/۸ ۴۰ ۴۱/۸
۴ نواک جوکوویچ ۸ ۳۰ ۳۸
۵ رافائل نادال ۴ ۲۳ ۲۷
۶ کی نیشیکوری ۱ ۲۵ ۲۶
۷ دنیل مدودف ۵/۹ ۸ ۱۳/۹
۸ دومینیک تیم ۴/۹ ۴ ۸/۹
۹ استفانوس سیتسیپاس ۴/۱ ۴ ۸/۱
۱۰ اشلی بارتی ۳/۸ ۲ ۵/۸

مبالغ فوق پیش از کسر مالیات محاسبه شده است.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید