تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۱؛ صعود آسان مدعیان در شب طوفانی نیویورک

0

درحالی‌که بارندگی‌های شدید و سیل‌آسا برگزاری سومین روز از مسابقات اوپن آمریکا را با مشکلات جدی مواجه کرد، اکثر مدعیان قهرمانی صعود بی‌دردسری را به دور سوم تجربه کردند.

تنیسفا – در ادامه رقابت‌های تنیس گرند اسلم آزاد آمریکا، دنیل مدودف مرد شماره ۲ تنیس جهان شب گذشته به راحتی از سد دومینیک کپفر آلمانی عبور کرد و راهی مرحله سوم شد.

مدودف در این مسابقه نمایش کم اشتباهی داشت و موفق شد نفر ۵۷ جهان را در سه ست پیاپی و با نتایج ۶-۴، ۶-۱ و ۶-۲ پشت سر بگذارد.

تنیس‌باز روس که در این بازی ۲۳ ضربه وینر به ثمر رساند، بعد از پیروزی گفت: «در سطح بالایی بازی کردم. البته بازی لحظات دشواری هم داشت که توانستم در آن لحظات نمایش خوبی داشته باشم. از یک جایی به بعد بازی حریفم افت کرد که حداکثر استفاده را از آن بردم. خوشحالم که توانستم در کمتر از ۲ ساعت کار را تمام کنم.»

مدودف ۲۵ ساله در دور بعد با پابلو آندوخار تنیس‌باز کهنه‌کار اسپانیایی و نفر ۷۴ جهان روبه‌رو می‌شود. این اولین مصاف آن‌ها خواهد بود.

استفانوس سیتسیپاس یونانی نیز شب گذشته توانست با غلبه بر آدرین مانارینو به دور سوم صعود کند. مرد سوم تنیس جهان که در مرحله قبل در دیداری تماشایی اندی ماری را شکست داده بود، در مسابقه دیشب کار آسان‌تری داشت و حریف فرانسوی خود را ۳ بر یک و با نتایج ۶-۳ ۶-۴ ۶-۷ ۶-۰ از پیش رو برداشت.

بازیکن ۲۳ ساله یونانی در این دیدار هم مانند مسابقه قبلی خود بعد از پایان ست سوم برای رفتن به دستشویی به مدت ۸ دقیقه بازی را دچار وقفه کرد. او که به نظر می‌رسد از این حربه برای تغییر در روند بازی بهره می‌برد، در روزهای اخیر با انتقادات بسیاری از سوی بازیکنان دیگر همچون ماری و زورف مواجه بوده است.

سیتسیپاس در مرحله بعد در مصافی دیدنی با کارلوس آلکاراس مسابقه خواهد داد. آلکاراس تنیس‌باز ۱۸ ساله و آینده‌دار اسپانیایی با عبور از سد آرتور ریندرکنک برای نخستین بار به مرحله سوم رقابت‌های اوپن آمریکا صعود کرد.

آلکاراس در این دیدار حریف فرانسوی را در چهار ست و با نتایج ۷-۶ ۴-۶ ۶-۱ ۶-۴ پشت سر گذاشت تا به جوان‌ترین بازیکنی از سال ۲۰۰۷ به این سو تبدیل شود که به دور سوم مسابقات آزاد آمریکا راه می‌یابد.

آندری روبلف هم از دیگر بازیکنان پیروز روز سوم بود؛ تنیس‌باز روس که بخت پنجم قهرمانی این دوره از مسابقات است با پیروزی ۳-۱ (۷-۶ ۶-۷ ۶-۱ ۶-۱) مقابل پدرو مارتینز اسپانیایی به مرحله سوم رسید. او در این دیدار نمایشی هجومی داشت و ۶۷ ضربه وینر به ثمر رساند.

حریف روبلف در مرحله بعدی فرانسیس تیافوی آمریکایی است که در ورزشگاه لویی آرمسترانگ توانست بدون واگذاری ست گیدو پلا آرژانتینی را شکست دهد.

اما بخت هشتم قهرمانی روز گذشته از صعود به دور سوم بازماند؛ کسپر رود نروژی که در مسترزهای تورانتو و سینسیناتی توانسته بود به جمع ۸ نفر برتر راه پیدا کند، در یک شگفتی با نتیجه ۳-۱ مغلوب بوتیچ ون د زنشولپ هلندی شد و از دور مسابقات یو اس اوپن کنار رفت.

نفر یازدهم تنیس مردان بعد از اینکه ست نخست را ۶-۳ به سود خود پایان داد، در سه ست بعدی با نتایج ۶-۴ ۶-۳ ۶-۴ مغلوب حریف نه چندان مطرح هلندی شد و با مسابقات وداع کرد‌‌. ون د زنشولپ که رتبه ۱۱۷ جهان را در اختیار دارد از جدول مقدماتی به جدول اصلی راه یافته است.

گریگور دیمیتروف نیز به دلیل مصدومیت مسابقه خود مقابل الکسی پاپیرین را نیمه‌کاره رها کرد و از دور رقابت‌های اوپن آمریکا کنار رفت.

دیمیتروف بلغار که سال ۲۰۱۹ توانسته بود به جمع ۴ نفر برتر مسابقات اوپن آمریکا برسد، دو ست اول این دیدار را در تایبریک واگذار کرد و در ست سوم نیز ۴-۰ از حریف استرالیایی عقب بود که به علت مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد.

اما شرایط نامساعد جوی و طوفان در شهر نیویورک بسیاری از دیدارهای روز گذشته را نیز با وقفه مواجه کرد. از جمله مسابقه بین دیه‌گو شوآرتسمن و کوین اندرسون که به دلیل بارندگی شدید و نفوذ آب به داخل ورزشگاه لویی آرمسترانگ در میانه کار متوقف و به استادیوم آرتور اش منتقل شد. شوآرتسمن در این دیدار توانست فینالیست یو اس اوپن ۲۰۱۷ را در سه ست پیاپی و با نتایج ۷-۶ ۶-۳ و ۶-۴ از پیش رو بردارد.

در مسابقات مهم دیگر نیز روبرتو باتیستا آگوت و فلیکس اوژه‌الیاسیم بترتیب با پیروزی مقابل امیل روسووری و برنابه زاپاتا راهی مرحله بعدی شدند.

در بخش زنان و در مهم‌ترین بازی‌ها آرینا سابالنکا بخت دوم قهرمانی با یک پیروزی بی‌دردسر (۶-۳ و ۶-۱) برابر تامارا زیدانشک از اسلوونی به دور سوم صعود کرد و حریف دنیل کالینز از کشور میزبان شد. الینا اسویتولینا، باربورا کریچیکووا، سیمونا هالپ و گاربینیه موگوروسا هم به ترتیب با پیروزی دو بر صفر برابر ربکا ماسارووا، کریستینا مک‌هیل، کریستینا کوچووا و آندره‌آ پتکوویچ به مرحله بعدی راه یافتند.

موگوروسا پس فردا برای صعود به دور چهارم باید در مصافی تماشایی با ویکتوریا آزارنکا بلاروسی نایب‌قهرمان دوره قبل دیدار کند. آزارنکا که دو قهرمانی آزاد استرالیا در کارنامه دارد، دیروز موفق شد با نتایج ۶-۳ و ۷-۶ مقابل جازمین پائولینی ایتالیایی به برتری برسد.

نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی هم شب گذشته در پی انصراف حریف خود اولگا دانیلوویچ بدون انجام مسابقه به مرحله سوم رسید. اسلون استیونس آمریکایی فاتح یو اس اوپن ۲۰۱۷ نیز به راحتی و در دو ست متوالی (۶-۴ و ۶-۲) هموطنش کو‌کو گاف را مغلوب کرد و راهی دور سوم این رقابت‌ها شد.

اضافه می‌شود مسابقه آنجلیک کربر و آنگلینا کالینینا بدلیل بارندگی شدید به روز پنج‌شنبه موکول شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید