تنیس فا

‍ انتقاد شدید ماری از سیتسیپاس: دیگر برای او احترام قائل نیستم

0

مرد شماره یک سابق تنیس جهان از تنیس‌باز جوان یونانی به خاطر ایجاد وقفه‌های مکرر در جریان بازی انتقاد کرد.

تنیسفا – اندی ماری که شب گذشته در ماراتنی پنج سته و تماشایی مغلوب مرد شماره ۳ تنیس جهان شد بعد از این مسابقه به شدت به حریف جوان خود تاخت و او را به بازی ناجوانمردانه متهم کرد.

سیتسیپاس در جریان این مسابقه و پیش از شروع ست پنجم، حدود ۱۰ دقیقه مسابقه را برای رفتن به توالت دچار وقفه کرد که این کار او با اعتراض شدید بازیکن بریتانیایی مواجه شد. سیتسیپاس هفته پیش در جریان بازی با الکساندر زورف در نیمه‌نهایی مسابقات سینسیناتی نیز همین کار را کرده بود که موجب اعتراض حریفش شد.

اندی ماری در حال صحبت با جری آرمسترانگ سرداور بازی‌ها/Getty Images ©

ماری بعد از بازی در این‌باره گفت: «موضوع ترک کردن زمین نیست، بلکه مشکل تأخیر طولانی او در بازگشت به زمین است. قبل از مسابقه با مربیانم در مورد آن صحبت کرده بودم و انتظارش را داشتم که اگر شرایط مطابق میل او پیش نرود این اتفاق بیفتد. تلاش کردم برای آن آماده باشم اما مشکل اینجاست که وقفه طولانی در جریان بازی باعث سرد شدن بدن می‌شود و کاری هم از دست شما بر نمی‌آید. از لحاظ ذهنی می‌توان برای چنین شرایطی آماده شد، اما جلوی تأثیر فیزیکی را نمی‌توان گرفت. سیتسیپاس بعد از پیروزی من در ست سوم هم درخواست استراحت پزشکی کرد و یک بار هم وقتی در گیم او ۰-۳۰ جلو افتادم برای تعویض راکت اقدام کرد. نمی‌توان گفت که همه این اتفاقات بصورت تصادفی در لحظات حساس رخ داده است… فکر هم نمی‌کنم او واقعاً مشکلی داشت چراکه بعد از استراحت پزشکی ۲ ساعت بازی کردیم و او سر حال به نظر می‌رسید.»

قهرمان سابق اوپن آمریکا افزود: «بله ناامیدکننده است، چون احساس می‌کنم کار او در نتیجه نهایی بازی تاثیرگذار بود، نمی‌‌خواهم بگویم که اگر این وقفه‌ها ایجاد نمی‌شد من حتماً بازی را می‌بردم، نه، اما بطور قطع روی روند بازی اثرگذار بود. سیتسیپاس بازیکن فوق‌العاده‌ای است اما با این کار احترام من را نسبت به خودش از دست داد. الان هم این حرف‌ها به نظرم بی‌معنی است، قوانین در این مورد باید تغییر کند، وقفه‌های این چنینی نه برای هواداران خوب است، نه برای بازیکنان و نه تماشاگرانی که از تلویزیون بازی را می‌بینند… بعد از مسابقه در برابر یکی از بهترین بازیکنان جهان من اینجا نشسته‌ام و به جای صحبت درباره اینکه او چه بازیکن بزرگی است و یا صحبت درباره عملکرد خوبی که خودم بعد از این همه سال داشتم، دارم در مورد توالت رفتن او و وقفه‌های بازی صحبت می‌کنم. فکر نمی‌کنم این اتفاق خوبی باشد. مسخره است.»

ماری که سه قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد، در این مسابقه با وجود شکست نمایش تحسین‌برانگیزی داشت و نشان داد که با یک مفصل مصنوعی هم هنوز می‌تواند در بالاترین سطح پا به پای بهترین بازیکنان جهان رقابت کند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید