تنیس فا

دومینیک تیم ادامه فصل را از دست داد

0

تنیس‌باز اتریشی به علت مصدومیت قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود در مسابقات آزاد آمریکا نیست.

تنیسفا – دومینیک تیم مرد شماره شش تنیس جهان به دلیل مصدومیت مچ دست راست از ادامه رقابت‌های فصل ۲۰۲۱ کناره‌گیری کرد.

او با انتشار ویدیویی در اینستاگرام خود گفت: «مجبور به کناره‌گیری از رقابت‌های اوپن آمریکا هستم و ادامه فصل ۲۰۲۱ را هم از دست خواهم داد. از این‌که نمی‌توانم از عنوانم در نیویورک دفاع کنم ناراحت هستم اما مچ دستم که از مسابقات آزاد مایورکا دچار مصدومیت شد هنوز بهبود نیافته است. در شش هفته گذشته به توصیه پزشکان از آتل استفاده کردم و قبل از این‌که به زمین برگردم تمرینات تقویتی انجام دادم. فرآیند بهبودی‌ام خوب پیش می‌رفت اما هفته گذشته هنگام تمرین دوباره در مچم احساس درد کردم. بعد از انجام آزمایش‌ها پزشکان گفتند که به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارم. بنابراین چند هفته دیگر نیز از آتل استفاده کرده و سپس تمرینات با راکت را آغاز خواهم کرد.»

به این ترتیب، تیم که سال گذشته قهرمان رقابت‌های اوپن آمریکا شد قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود در این مسابقات نخواهد بود. او هم‌چنین با توجه به امتیازات زیادی که طی ماه‌های آتی از دست خواهد داد در پایان فصل از جمع ۱۰ تنیس‌باز برتر جهان نیز خارج خواهد شد.

سال ۲۰۲۱ سال کابوس‌واری برای تنیس‌باز اتریشی بود؛ درحالیکه همه انتظار داشتند فتح آزاد آمریکا باعث افزایش اعتماد به نفس و درخشش بیشتر او در گرند اسلم‌ها شود، این بازیکن ۲۷ ساله روندی نزولی را در سال ۲۰۲۱ طی کرد. تیم بعد از نتایج ضعیفی که در ماه‌های ابتدایی فصل گرفت از مشکلات روحی خود خبر داد و به همین خاطر به مدت چند هفته از میادین کناره‌گیری کرد‌. اما این وقفه کوتاه مدت کمکی به او نکرد و با حذف در دور اول رولان گاروس مشخص شد مشکلات وی هم‌چنان ادامه دارد. بعد هم که مصدومیت مچ مانع از حضور تیم در مسابقات ویمبلدون و المپیک شد و نهایتاً او امروز خبر انصراف خود از ادامه رقابت‌های فصل ۲۰۲۱ را اعلام کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید