تنیس فا

آخرین بارقه امید؛ راجر فدرر برای سومین بار زیر تیغ جراحی می‌رود

0

اسطوره سوئیسی تنیس جهان که چند روز پیش ۴۰ سالگی خود را جشن گرفت برای مدتی نامعلوم از میادین دور خواهد بود.

تنیسفا – راجر فدرر تصمیم دارد برای سومین بار زانوی خود را به تیغ جراحی بسپارد و به همین علت برای ماه‌ها از میادین دور خواهد بود.

قهرمان ۲۰ دوره مسابقات گرند اسلم این خبر را با انتشار پیامی ویدیویی در اینستاگرام اعلام کرد و گفت: «در فصل چمن زانویم دوباره آسیب دید و بعد از بررسی فراوان پزشکان به من گفتند که برای بهبودی به جراحی نیاز خواهم داشت. بنابراین تصمیم گرفتم این عمل را انجام دهم. برای هفته‌ها باید از عصا استفاده کنم و برای ماه‌ها از میادین دور خواهم بود.»

او ادامه داد: «می‌خواهم سلامتی‌ام را به دست آورم تا هم در آینده مشکلی در تحرک و جابه‌جایی نداشته باشم و هم روزنه‌ امیدی برای بازگشت به میادین به روی خود باز کنم. اشتباه نکنید، من واقع‌بین هستم. می‌دانم که در این سن و سال چقدر مشکل است که یک جراحی دیگر انجام دهم. اما شانسم را امتحان خواهم کرد.»

به این ترتیب فدرر نه تنها مسابقات آزاد آمریکا را که از دو هفته دیگر آغاز می‌شود از دست خواهد داد‌ بلکه تاریخ بازگشت او نیز حالا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و همه چیز بستگی به جراحی سوم او خواهد داشت. 

فدرر ماه گذشته در مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات ویمبلدون شکست تلخی را برابر هوبرت هورکاچ لهستانی تجربه کرد که سنگین‌ترین باخت او در ۲۲ دوره حضورش در این مسابقات بود. فدرر سپس به علت تشدید مصدومیتش از مسابقات المپیک توکیو و مسترزهای تورانتو و سینسیتاتی انصراف داد.

استاد سوئیسی همیشه گفته که دوست ندارد دوران ورزشی خود را با مصدومیت به پایان برساند حال با توجه به سن‌و‌سال او و وضعیت زانویش باید دید که آیا این تنیس‌باز اسطوره‌ای می‌تواند دوباره به میادین باز گردد تا نقطه پایان را به دلخواه خود انتخاب کند یا آن شکست تلخ در ویمبلدون به آخرین مسابقه دوران حرفه‌ای او تبدیل خواهد شد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید