تنیس فا

بلنیدا بنچیچ مدال طلای المپیک توکیو را به گردن آویخت

0

تنیس‌باز سوئیسی با قهرمانی در المپیک برای کشورش تاریخ‌ساز شد.

تنیسفا – بلیندا بنچیچ در دیدار فینال رقابت‌های المپیک با نتیجه ۲-۱ بر مارکتا وندروسووا غلبه کرد و به مدال طلا دست یافت.

نفر دوازدهم تنیس زنان در این دیدار که ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۷-۵، ۲-۶ و ۶-۳ برابر حریف اهل چک به برتری رسید تا به بزرگترین افتخار دوران ورزشی خود دست پیدا کند.

بنچیچ نخستین زن سوئیسی است که در مسابقات تنیس المپیک به مدال طلا می‌رسد. او هم‌‌چنین سومین طلای تاریخ تنیس سوئیس را بعد از مارک روست (انفرادی ۱۹۹۲ بارسلونا) و فدرر/واورینکا (دونفره پکن ۲۰۰۸) برای کشورش به ارمغان آورد.

گفتنی است بنچیچ فردا در فینال بخش دونفره زنان هم بهمراه هم‌وطن خود ویکتوریا گولوبیچ مقابل زوج کاترینا سینیاکووا و باربورا کریچیکووا قرار خواهند گرفت و بنچیچ این شانس را دارد تا مدال طلای این بخش را هم از آن خود کند.

در مسابقه رده‌بندی هم الینا اسویتولینا با بازگشتی فوق‌العاده النا ریباکینا ریباکینا را با نتیجه ۲-۱ پشت سر گذاشت و صاحب مدال برنز شد. اسویتولینا نفر ششم تنیس زنان در حالی در این مسابقه به برتری رسید که ست نخست را ۶-۱ به حریف قزاق واگذار کرد و در ست دوم هم یک بریک عقب بود اما با بازگشت به بازی در تایبریک پیروز شد تا کار به ست سوم کشیده شود. اسویتولینا در ست سوم نیز ۴-۱ عقب افتاد اما بار دیگر به بازی برگشت و با برتری در پنج گیم متوالی ۶-۴ به پیروزی دست یافت تا تنیس اوکراین صاحب اولین مدال خود در مسابقات المپیک شود.

اسویتولینا با این پیروزی پنجمین مدال برنز را برای کاروان تیم اوکراین در المپیک توکیو به ارمغان آورد.

اضافه می‌شود در دیدار رده‌بندی بخش دونفره زنان تیم برزیل متشکل از لارا پیگوسی و لوئیسا استفانی با غلبه (۴-۶، ۶-۴، ۱۱-۹) بر تیم روسیه با ترکیب النا وسنینا و ورونیکا کودرمتووا به مدال برنز دست یافتند. این نخستین مدال تاریخ برزیل در رشته تنیس محسوب می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید