تنیس فا

نواک جوکوویچ: فشارها را باید مغتنم شمرد

0

جوکوویچ می‌گوید ورزشکاران باید از انتظارات و فشارهای روانی در جهت پیشرفت خود بهره ببرند.

تنیسفا – انصراف ناگهانی و شوکه‌کننده سیمون بایلز ژیمناست پرافتخار آمریکایی از مسابقات المپیک، این روزها به بحث داغ محافل ورزشی تبدیل شده و واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.

این اتفاق بار دیگر اهمیت سلامت روانی ورزشکاران را در معرض توجه قرار داد و فرصتی را بوجود آورد تا قهرمانان رشته‌های مختلف از تجربیات خود در مقابله با فشارهای سنگین روحی و روانی صحبت کنند.

نواک جوکوویچ نیز روز گذشته صحبت‌های جالبی را در این باره مطرح کرد که می‌تواند برای ورزشکاران جوان آموزنده باشد. تنیس‌باز صرب که طی سال‌های اخیر به خوبی توانسته با فشارهای روانی و انتظارات کنار بیاید، این روزها برای تکمیل افتخارات خود به دنبال مدال طلای المپیک است و طبیعتاً انتظارات بالایی نیز از او وجود دارد. با این حال جوکوویچ بر خلاف بسیاری معتقد است این فشارها و انتظارات لازمه ورزش حرفه‌ای هستند و باعث پیشرفت و ترقی ورزشکاران می‌شوند. او در این باره گفت: «فشارها و انتظارات را باید مغتنم شمرد و به چشم یک مزیت دید. ورزش حرفه‌ای بدون فشار روانی معنی ندارد. اگر هدف شما این است که به سطوح بالا برسید، باید یاد بگیرید چگونه با انتظارات کنار بیایید و در داخل و خارج از میدان مسابقه آن را مدیریت کنید… هیاهو و سر و صدا وجود دارد و نمی‌توانم بگویم که آن‌ها را نمی‌بینم یا نمی‌شنوم. اما طی این‌ سال‌ها راه و روش مقابله به آن را یاد گرفته‌ام. فکر می‌کنم به اندازه کافی از خودم شناخت و تجربه دارم و می‌دانم چگونه برای حضور در یک مسابقه آماده شوم تا بهترین نمایش خود را ارائه دهم.»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید