تنیس فا

گرما و رطوبت شدید هوا، چالش بزرگ تنیس‌بازان در توکیو

0

مسابقات تنیس المپیک توکیو امروز تحت تأثیر گرما و رطوبت شدید هوا قرار گرفت.

تنیسفا – گرمای شدید و رطوبت بالای هوا به یک معضل جدی در رقابت‌های المپیک توکیو تبدیل شده و کار ورزشکاران و به خصوص تنیس‌بازان را دشوار کرده است چراکه آن‌ها مجبور هستند زیر آفتاب سوزان و در فضای باز رقابت کنند. در همین ارتباط، جوکوویچ چند روز قبل پیشنهاد داد که بازی‌ها دیرتر آغاز شود، با این وجود کمیته برگزاری المپیک تا اینجا تغییری در برنامه بازی‌ها ایجاد نکرده و تنها به اجرای «دستور‌العمل بازی در گرمای شدید» بسنده کرده است که به موجب آن بازیکنان می‌توانند بین ست‌های دوم‌ و سوم ۱۰ دقیقه استراحت کنند و حتی دوش بگیرند‌.

نواک جوکوویچ در المپیک توکیو/Getty Images

امروز اما گرمای هوا سبب شد اتفاق ناراحت‌کننده‌ای در مسابقات زنان رخ بدهد؛ پائولو بادوسا اسپانیایی که در مرحله ۱/۴ پایانی به مصاف مارکتا وندروسووا رفته بود در میانه بازی به علت گرمازدگی مجبور به کناره‌گیری از ادامه مسابقه شد و وداعی تلخ با المپیک داشت. حال بادوسا به قدری بد شد که قادر به راه رفتن نبود و او را روی ویلچر از زمین خارج کردند. بادوسا که قرار بود به همراه کارنیو بوستا در بخش تیمی مختلط هم مسابقه دهد، بعداً از این مسابقات نیز انصراف داد.

مدودف نیز امروز شرایط سختی را در زمین مسابقه تجربه کرد. تنیس‌باز روس در جریان دیدار خود برابر فونینی دچار مشکل شد و وقتی داور از او پرسید که آیا حالش خوب است گفت: «می‌توانم به بازی ادامه دهم اما ممکن است به قیمت جانم تمام شود، اگر بمیرم فدراسیون تنیس مسئولیت آن را می‌پذیرد؟»

دنیل مدودف در جریان دیدار با فابیو فونینی -REUTERS/Mike Segar ©

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید