تنیس فا

نواک جوکوویچ در المپیک توکیو شرکت می‌کند

0

صربیناتور حالا فقط جای طلای المپیک را در کارنامه پربار خود خالی می‌بیند.

تنیسفا – مرد شماره یک تنیس جهان اعلام کرد که در بازی‌های المپیک توکیو شرکت می‌کند.

تنیس‌باز ۳۴ ساله صرب بعد از شک و تردیدهای زیاد بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت و اعلام کرد برای حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان عازم توکیو خواهد شد. او در توئیتر خود نوشت: «به توکیو خواهم رفت و با افتخار به کاروان صربستان در المپیک ملحق خواهم شد. بازی کردن برای صربستان همیشه برای من مایه مسرت و انگیزه‌‌ بوده است.»

او هفته گذشته پس از قهرمانی در ویمبلدون و کسب بیستمین گرند اسلم خود گفته بود در مورد حضور در المپیک مطمئن نیست.

جوکوویچ که در المپیک ۲۰۰۸ پکن به مدال برنز رسید، قهرمانی تمامی گرند اسلم‌ها، مسترزهای نه‌گانه، مسابقات فینال تور جهانی و دیویس کاپ را در کارنامه دارد‌ و حالا برای تکمیل کلکسیون افتخارات خود فقط مدال طلای المپیک را کم دارد.

نوله درحالی قرار است به توکیو برود که تاکنون حدود نیمی از ۵۰ مرد اول تنیس جهان از حضور در بازی‌های المپیک کناره‌گیری کرده‌اند‌. رافائل نادال، راجر فدرر و دومینیک تیم از غایبان بزرگ این رقابت‌ها هستند.

جوکوویچ که در سه گرند اسلم ابتدایی سال قهرمان شده است، حالا فرصتی تاریخی را پیش روی خود می‌بیند و می‌خواهد به اولین تنیس‌باز مرد تاریخ بدل شود که در طول یک سال قهرمانی در هر چهار گرند اسلم و مسابقات المپیک را تجربه می‌کند. اشتفی گراف افسانه آلمانی تنیس زنان در سال ۱۹۸۸ موفق به ثبت این رکورد شد، اما تاکنون هیچ تنیس‌باز مردی موفق به انجام آن نشده است.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید