تنیس فا

انصراف راجر فدرر از المپیک توکیو

0

راجر فدرر سوئیسی به دلیل مصدومیت زانو از بازی‌های المپیک توکیو انصراف داد.

تنیسفا – تنیس‌باز ۳۹ ساله سوئیسی در مورد علت انصراف خود توضیح داد: «متأسفانه در طول فصل چمن زانویم دچار مشکل شد و به همین خاطر باید از بازی‌های المپیک توکیو انصراف دهم. از این تصمیم بسیار ناراحت هستم چراکه نمایندگی کشور سوئیس همواره باعث افتخار من و جزو نقاط برجسته دوران ورزشی‌ام بوده است. تمرینات بازتوانی را شروع کرده‌ام با این امید که بتوانم در ادامه فصل تابستان به رقابت‌ها بازگردم. برای تیم سوئیس آرزوی موفقیت می‌کنم، از راه دور آن‌ها را حمایت خواهم کرد.»

به این ترتیب اسطوره سوئیسی تنیس آخرین فرصت خود برای رسیدن به طلای انفرادی المپیک را از دست داد؛ او که تا یک ماه دیگر ۴۰ ساله می‌‌شود امیدوار بود با حضور در بازی‌های المپیک برای آخرین بار شانس خود برای کسب مدال طلای المپیک را امتحان کند که همانند المپیک ریو مصدومیت زانو این فرصت را از او گرفت؛ طلای انفرادی المپیک تنها عنوان مهمی است که جای خالی آن در ویترین افتخارات او احساس می‌شود.

فدرر البته سال ۲۰۰۸ در بخش دونفره المپیک پکن به همراه استن واورینکا صاحب گردن‌آویز طلا شد و در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با شکست برابر اندی ماری در دیدار فینال به مدال نقره رسید.

با انصراف فدرر حالا فهرست بازیکنان انصرافی از المپیک طولانی‌تر از قبل شد تا سطح کیفی و اعتبار این مسابقات بیش از پیش زیر سوال برود. رافائل نادال، دنیس شاپووالوف، دومینیک تیم، استن واورینکا، داوید گوفن، کریستین گارین، نیک کیریوس، روبرتو باتیستا آگوت، جان ایزنر و کسپر رود از دیگر بازیکنان شاخصی هستند که به توکیو نخواهند رفت‌.

در بخش زنان هم سرینا ویلیامز، سیمونا هالپ، سوفیا کنین و بیانکا آندرسکو غایبان بزرگ این بازی‌ها هستند.

نواک جوکوویچ نیز بعد از قهرمانی در ویمبلدون گفت حضورش در المپیک قطعی نیست و احتمال انصرافش از این مسابقات وجود دارد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید