تنیس فا

پیش‌نگاهی به مصاف بارتی و پلیشکووا در فینال ویمبلدون ۲۰۲۱

0

اشلی بارتی و کارولینا پلیشکووا زنان شماره یک و سیزده تنیس جهان از ساعت ۱۷:۳۰ امروز به وقت ایران در فینال سومین گرند اسلم سال به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

تنیسفا – بارتی و پلیشکووا امروز در حالی در استادیوم مرکزی ویمبلدون برای کسب عنوان قهرمانی با هم مسابقه می‌دهند که هر دو برای اولین بار حضور در دیدار پایانی این گرند اسلم را تجربه می‌کنند. بارتی بعد از قهرمانی در رولان گاروس ۲۰۱۹ حالا به دنبال دومین گرند اسلم خود است و پلیشکووا هم بعد از حضور در فینال آزاد آمریکا ۲۰۱۶ امیدوار است با فتح ویمبلدون سرانجام به ناکامی خود در گرند اسلم‌ها پایان دهد.

وقتی بارتی به دلیل مصدومیت در دور دوم رولان گاروس از این رقابت‌ها کناره‌گیری کرد کم‌تر کسی انتظار داشت تا او چند هفته بعد با قدرت به مسابقات بازگردد و به فینال ویمبلدون برسد. قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹ که بدون شرکت در تورنمنت‌های آماده‌سازی در ویمبلدون حضور یافت، به جز مرحله اول که یک ست را مقابل سوارز ناوارو از دست داد تا نیمه‌نهایی همه حریفان را بدون واگذاری ست از دم تیغ گذراند تا برای دومین بار به فینال یک گرند اسلم صعود کند. او در مسیر رسیدن به فینال باربورا کریچیکووا قهرمان رولان گاروس امسال و انجلیک کربر دارنده ۳ عنوان گرند اسلم را از پیش رو برداشت.

حریف بارتی در فینال یعنی پلیشکووا هم آماده‌سازی خوبی برای ویمبلدون نداشت و در هر دو تورنمنت برلین و ایستبورن در دور نخست کنار رفت. تنیس‌باز اهل چک که سابقه حضور در فینال یو اس اوپن ۲۰۱۶ را دارد، به لطف قرعه خوب در سومین گرند اسلم سال با حریفان چندان مطرحی تا یک‌چهارم نهایی روبرو نشد. پیروزی در این دیدارها اما موجب افزایش اعتماد به نفس او شد تا در دیدار نیمه‌نهایی آرینا سابالنکا نفر چهارم جهان و بخت دوم قهرمانی را کنار بزند و برای نخستین بار به فینال ویمبلدون صعود کند.

بارتی و پلیشکووا تاکنون ۷ مرتبه مقابل یک‌دیگر بازی کرده‌اند که بارتی با ۵ پیروزی دست بالا را نسبت به حریف خود دارد. آخرین دیدار این دو نیز در مسابقات اشتوتگارت امسال بود که بارتی در مصافی نزدیک با نتیجه ۲-۱ به برتری رسید. اما در تنها رویارویی‌شان در گرند اسلم‌ها که به یو اس اوپن ۲۰۱۸ باز می‌گردد، این پلیشکووا بود که در دو ست متوالی حریف استرالیایی خود را شکست داد.

با توجه به میزان آمادگی دو بازیکن در این تورنمنت و دو مصاف قبلی‌شان که به ست سوم کشیده شد، پیش‌بینی می‌شود دیدار امروز نیز نزدیک از آب درآید. بارتی با اتکا به سرویس و فورهند خوب و هم‌چنین اسلایس‌های بُرنده و کم‌ارتفاع خود که در زمین چمن یک سلاح محسوب می‌شود، قادر است هر حریفی را شکست دهد. پلیشکووا هم اگر بخواهد نخستین گرند اسلم خود را کسب کند باید همانند دیدارهای قبلی سرویس‌های قدرتمندی بزند و در دام رالی کردن با بارتی نیفتد.

اضافه می‌شود قضاوت دیدار پایانی مسابقات ویمبلدون در بخش زنان بر عهده جیمز کئوتاونگ داور بریتانیایی قرار دارد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید