تنیس فا

جام قهرمانی ویمبلدون در دستان بارتی

0

این دومین عنوان گرند اسلم بارتی به حساب می‌آید.

تنیسفا – در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس ویمبلدون در بخش انفرادی زنان اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان با پیروزی ۲-۱ برابر کارولینا پلیشکووا به مقام قهرمانی دست یافت.

تنیس‌باز ۲۵ ساله استرالیایی در این مسابقه که یک ساعت و ۵۵ دقیقه به طول انجامید با نتایج ۶-۳ و ۶-۷ و ۶-۳ از سد حریف اهل چک عبور کرد تا بعد از رولان گاروس ۲۰۱۹ دومین گرند اسلم خود را فتح کند.

بارتی بعد از مارگارت کورت و ایوان گولگانگ به سومین زن استرالیایی (اولین در ۴۱ سال اخیر) تبدیل شد که جام قهرمانی مسابقات ویمبلدون را بالای سر می‌برد.

او درباره قهرمانی خود گفت: «این فوق‌العاده‌ترین احساسی بود که در زمین تنیس تجربه کردم. در تمام دوران ورزشی‌ام به همراه تیم خود و افرادی که برایم ارزشمند بودند سخت تلاش کردم تا به اهداف و رویاهایم برسم و این‌که امروز توانستم این کار را انجام دهم فوق‌العاده بود.»

بارتی با این قهرمانی هم‌چنین بار دیگر برای بومیان استرالیا افتخارآفرینی کرد؛ او ۵۰ سال بعد از قهرمانی تاریخی ایوان گولاگانگ در ویمبلدون، امروز توانست به دومین بازیکنی از تبار بومیان استرالیا تبدیل شود که به این افتخار می‌رسد.

او که اهل ایالت کویینز لند استرالیا است در نشست مطبوعاتی خود گفت: «استرالیا میراثی غنی‌ در ورزش دارد. رویای من همیشه این بود که بتوانم سهم کوچکی در تاریخ ورزش کشورم داشته باشم.»

در دوران جدید تنیس تنها ۳ بازیکن (ان جونز، مارتینا هینگیس و املی مورزمو) توانسته بودند هم در بخش نوجوانان و هم بزرگسالان فاتح ویمبلدون شوند و حالا بارتی با پیروزی در دیدار امروز به جمع آن‌ها اضافه شد. او ۱۰ سال قبل در ویمبلدون ۲۰۱۱ جام قهرمانی بخش نوجونان را از آن خود کرده بود.

اما از سوی دیگر، پلیشکووا در دومین تلاشش برای کسب اولین عنوان گرند اسلم ناکام ماند. او که در فینال یو اس اوپن ۲۰۱۶ مغلوب انجلیک کربر شده بود، امروز امیدوار بود برای اولین بار فاتح یک گرند اسلم شود، اما دستش از جام کوتاه ماند‌.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید