تنیس فا

رویارویی بارتی و پلیشکووا در فینال گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۲۱

0

اشلی بارتی و کارولینا پلیشکووا با شکست انجلیک کربر و آرینا سابالنکا حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۲۱ شدند.

تنیسفا – اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان روز پنج‌شنبه در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ویمبلدون به مصاف انجلیک کربر رفت و با شکست حریف آلمانی در دو ست متولی برای نخستین بار به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

تنیس‌باز استرالیایی ست نخست این دیدار را با نتیجه ۶-۳ از آن خود کرد و در ست دوم با اینکه ۵-۲ عقب افتاد در نهایت در تایبریک مقابل قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۸ پیروز شد تا برای دومین بار به فینال یکی از گرند اسلم‌ها صعود کند.

بارتی نخستین تنیس‌باز زن استرالیایی در ۴۱ سال گذشته است که به فینال مسابقات ویمبلدون راه پیدا می‌کند.

قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹ بعد از راه‌یابی به دیدار پایانی گفت: «به نظرم مهم این بود که بتوانم تجربیاتم در دو نیمه‌نهایی قبلی در گرند اسلم‌ها را به کار بگیرم و امروز این کار را انجام دادم. اما انجی بازیکن جنگنده‌ای است و می‌دانستم که باید برای رقابت با او بهترین بازی‌ام را انجام دهم.»

بارتی که ۱۰ سال قبل در بخش نوجونان ویمبلدون جام قهرمانی را بالای سر برد، درباره رسیدن به فینال این رقابت‌ها در بخش بزرگسالان گفت: «راستش خیلی مطمئن نبودم که روزی بتوانم به فینال ویمبلدون برسم. ویمبلدون برای من مکانی فوق‌العاده برای یادگیری بوده است. ۱۰ سال پیش برای اولین بار به عنوان یک نوجوان اینجا آمدم و در طول یک هفته چیزهای زیادی آموختم.»

در دیدار دوم نیمه‌نهایی، کارولینا پلیشکووا نفر سیزدهم تنیس زنان با نتیجه ۲-۱ از سد آرینا سابالنکا گذشت و به دیدار پایانی رسید.

تنیس‌باز اهل چک در این مسابقه بعد از اینکه ست نخست را ۷-۵ به بخت دوم قهرمانی واگذار کرد در دو ست بعدی با نتایج مشابه ۶-۴ به برتری رسید تا برای نخستین بار راهی فینال سومین گرند اسلم سال شود.

به این ترتیب پلیشکووا که سابقه حضور در فینال یو اس اپن ۲۰۱۶ را در کارنامه دارد، روز شنبه برای کسب اولین عنوان گرند اسلم خود باید با اشلی بارتی دیدار کند.

بارتی و پلیشکووا تاکنون ۷ مرتبه با یک‌دیگر رقابت کرده‌اند که بارتی با ۵ پیروزی دست بالا را نسبت به حریف خود دارد. آخرین دیدار این دو نیز به مسابقات اشتوتگارت امسال باز می‌گردد که بارتی ۷-۵ در ست سوم به برتری رسید.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید