تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۲۱؛ راه‌یابی جوکوویچ، روبلف و سابالنکا به هفته دوم / شکست ماری برابر شاپووالوف

0

رورز گذشته نیمی از دیدارهای دور سوم مسابقات ویمبلدون ۲۰۲۱ انجام شد و نواک جوکوویچ و آندری روبلف با پشت سر گذاشتن حریفان به هفته دوم رقابت‌ها راه یافتند. اندی ماری بریتانیایی اما در ۳ ست از دنیس شاپووالوف شکست خورد و با مسابقات وداع کرد. در بخش زنان آرینا سابالنکا حریف کلمبیایی خود را شکست داد و اونس جابر تونسی هم در ادامه روند رو به رشد خود گاربینیه موگوروسا قهرمان سابق ویمبلدون را مغلوب کرد و به دور ۱/۸ نهایی راه یافت.

تنیسفا – در پنجمین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون، نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان با پیروزی ۳-۰ برابر دنیس کودلا به دور چهارم مسابقات ویمبلدون راه یافت.

مدافع عنوان قهرمانی دو ست اول این مسابقه را با نتایج ۶-۴ ۶-۳ به سود خود پایان داد و در ست سوم هم با اینکه ۴-۱ عقب افتاد در نهایت حریف آمریکایی را در تایبریک مغلوب کرد تا برای سیزدهمین بار در دوران ورزشی خود به مرحله چهارم مسابقات ویمبلدون راه پیدا کند‌.

تنیس‌باز صرب با پیروزی در دیدار دیروز به اولین بازیکنی تبدیل شد که توانسته در هر چهار گرند اسلم حداقل ۷۵ پیروزی کسب کند.

جوکوویچ به رغم پیروزی ۳-۰ مقابل کودلا، از عملکرد خود در این مسابقه چندان راضی نبود و گفت: «نمی‌توانم بگویم که از عملکرد خودم کاملاً راضی هستم. امروز خصوصاً در بخش سرویس کمی ضعیف عمل کردم. در دو دور اول خوب سرویس زدم و به طور کلی سرویسم یک سلاح در بازی من محسوب می‌شود اما امروز این‌گونه نبود. »

بازیکن اهل بلگراد در مرحله بعد به مصاف کریستن گارین خواهد رفت. گارین هم روز گذشته در چهار ست پدرو مارتینز اسپانیایی را شکست داد تا بعد از ۱۶ سال به نخستین بازیکن شیلیایی تبدیل شود که به هفته دوم ویمبلدون صعود می‌کند. آخرین بار فرناندو گونزالس در سال ۲۰۰۵ توانسته بود به این مهم دست پیدا کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار، برنامه روزنامه و کانال‌های تلویزیونی پخش‌کننده رقابت‌های ویمبلدون به کانال تلگرام و اینستاگرام تنیسفا مراجعه نمایید:

اینستاگرام تنیسفا (کلیک کنید)

تلگرام تنیسفا (کلیک کنید)

در مسابقه دیگر، اندی ماری که در دور قبل در مصافی حماسی اسکار اوته را شکست داد، این بار حریف دنیس شاپووالوف جوان نشد و در سه ست پیاپی بازی را به بازیکن کانادایی واگذار کرد.

در ست اول شاپووالوف خیلی زود ۵-۱ جلو افتاد و با اینکه ماری توانست اختلاف را به حداقل برساند در نهایت بازیکن کانادایی این ست را ۶-۴ به سود خود پایان داد. در ادامه بازی یکطرفه دنبال شد و قهرمان دو دوره مسابقات که بعد از دو بازی سنگین کاملاً خسته به نظر می‌رسید و هیچ نشانی از بازیکن جنگنده همیشگی نداشت، ست‌های دوم و سوم را خیلی راحت با نتایج مشابه ۶-۲ به حریف جوان خود واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

شاپووالوف ۲۲ ساله روز دوشنبه برای قرار گرفتن در جمع ۸ بازیکن برتر مسابقات باید در مرحله ۱/۸ نهایی به مصاف روبرتو باتیستا آگوت برود. آگوت بخت هشتم ویمبلدون دیروز در سه ست متوالی (۷-۵ ۶-۱ ۷-۶) بر دومینیک کپفر آلمانی غلبه کرد و به هفته دوم رقابت‌ها راه یافت.

آندری روبلف نیز با برتری ۳-۱ مقابل فابیو فونینی به مرحله ۱/۸ نهایی مسابقات ویمبلدون صعود کرد.

بخت پنجم قهرمانی ست نخست این دیدار را ۶-۳ از آن خود کرد، در ست بعدی ۵-۷ شکست خورد و در ست‌های سوم و چهارم با نتایج ۶-۴ و ۶-۲ به برتری رسید تا برای نخستین بار به جمع ۱۶ نفر برتر رقابت‌های ویمبلدون بپیوندد. روبلف در دور بعدی با مارتون فوچوویچ مجارستانی مسابقه خواهد داد که او نیز دیروز در ۴ ست (۶-۳ ۶-۳ ۶-۷ ۶-۴) از سد دیه‌گو شوآرتسمن بخت نهم قهرمانی گذشت.

سباستین کوردا تنیس‌باز ۲۰ ساله و آینده‌دار آمریکایی نیز در ادامه عملکرد خوب خود در ویمبلدون با عبور از سد دن اونس برای اولین بار به مرحله ۱/۸ نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

نفر پنجاهم جهان که نخستین حضورش در ویمبلدون را تجربه می‌کند، در این مسابقه حریف بریتانیایی خود را در ۴ ست با نتایج ۶-۳ ۳-۶ ۶-۳ ۶-۴ شکست داد تا در مرحله بعد با کارن خاچانوف دیدار کند.

در بخش زنان آرینا سابالنکا بخت دوم قهرمانی با یک پیروزی آسان (۶-۰ و ۶-۳) مقابل ماریا کامیلا اوسوریو به مرحله ۱/۸ نهایی رسید و حریف النا ریباکینای قزاق شد.

اونس جابر هم در ادامه عملکرد درخشان خود در رقابت‌های امسال با حذف گاربینیه موگوروسا اسپانیایی راهی دور چهارم مسابقات ویمبلدون شد.

تنیس‌باز تونسی که هفته قبل قهرمان مسابقات برمینگام شد، در این دیدار با نتایج ۵-۷ ۶-۳ ۶-۲ از سد قهرمان ویمبلدن ۲۰۱۷ عبور کرد و حریف اشویانتک در دور چهارم شد. اشویانتک نیز در دیداری برق‌آسا که فقط ۵۴ دقیقه طول کشید با نتایج ۶-۱ و ۶-۰ ایرینا کاملیا بگو را در هم کوبید و به هفته دوم مسابقات راه یافت.

کارولینا پلیشکووا، مدیسن کیز، ویکتوریا گولووبیچ و لیودمیلا سامسنووا نیز به ترتیب با غلبه بر ترزا مارتینکووا، الیس مرتنس، مدیسن برنگل و اسلون استیونس به مرحله چهارم راه پیدا کردند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید