تنیس فا

انصراف رافائل نادال از مسابقات ویمبلدون و المپیک توکیو

0

تنیس‌باز ۳۵ ساله اسپانیایی می‌گوید بعد از فصل پرفشار خاک به استراحت و زمان برای تجدید قوا نیاز دارد.

تنیسفا – رافائل نادال مرد شماره سه تنیس جهان از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون و بازی‌های المپیک توکیو کنار کشید.

قهرمان دو دوره مسابقات ویمبلدون با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت: «اتخاذ این تصمیم آسان نبود، اما بعد از مشورت با مربیانم و با در نظر گرفتن شرایط بدنی‌ خود به این نتیجه رسیدم که تصمیم درستی گرفته‌ام.»

او افزود: «هدفم این است که بتوانم برای مدت طولانی‌تری در بالاترین سطح تنیس جهان به رقابت ادامه دهم و برای دستیابی به اهداف شخصی و حرفه‌ای خود مبارزه کنم؛ این همان چیزی است که مرا خوشحال می‌کند. این موضوع که فقط ۲ هفته بین رولان گاروس و ویمبلدون فاصله وجود داشت کار من را برای تجدید قوا بعد از فصل پرفشار خاک دشوار کرد.»

ماتادور ادامه داد: «در این مقطع از دوران حرفه‌ای‌ خود مهم است که از هر گونه فشار بیش از حد جلوگیری کنم تا بتوانم در بالاترین سطح به رقابت ادامه دهم.»

نادال که دو طلای المپیک (انفرادی ۲۰۰۸ پکن و دونفره ۲۰۱۶ ریو) در کارنامه خود دارد در مورد انصراف از بازی‌های توکیو نیز گفت: «بعنوان یک ورزشکار بازی‌های المپیک همیشه برای من از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در اولویت قرار داشته است.. شخصاً این شانس را داشتم که در سه دوره المپیک حضور پیدا کنم و افتخار داشتم که پرچمدار کشورم باشم.»

نادال هفته گذشته نیز پس از شکست مقابل نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی اوپن فرانسه به طور غیرمستقیم از احتمال کناره‌گیری خود خبر داده بود.

با انصراف نادال و با توجه به عدم آمادگی فدرر، جوکوویچ حالا فرصت بسیار خوبی دارد تا با فتح مسابقات ویمبلدون به رکورد ۲۰ قهرمانی دو رقیب دیرینش در رقابت‌های گرند اسلم برسد.

نادال در اوایل سال جاری نیز با مصدومیت کمر دست به گریبان بود و بعد از شکست در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا تا شروع مسابقات خاک در هیچ تورنمنت دیگری شرکت نکرد.

او در زمین مورد علاقه خود پیش از باخت به جوکوویچ در رولان گاروس، موفق شد در بارسلونا و رم به عنوان قهرمانی دست یابد.

مسابقات تنیس ویمبلدون، سومین گرند اسلم فصل از تاریخ ۷ تیر ماه در شهر لندن برگزار می‌شود.

4.3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید