تنیس فا

شکست غیرمنتظره راجر فدرر در آستانه ویمبلدون

0

استاد سوئیسی بدون آمادگی لازم پا به سومین گرند اسلم سال خواهد گذاشت.

تنیسفا – راجر فدرر قهرمان ۱۰ دوره مسابقات ۵۰۰ امتیازی هاله با شکست مقابل فلیکس اوژه‌الیاسیم از دور این رقابت‌ها کنار رفت.

فدرر ۳۹ ساله در این دیدار به رغم اینکه ست نخست را ۶-۴ به سود خود خاتمه داد، در ست دوم ۶-۳ مغلوب حریف ۲۰ ساله‌اش شد و در ست سوم نیز عملکردش به شدت افت کرد و ۶-۲ شکست خورد تا برای اولین بار از صعود به مرحله ۱/۴ نهایی این مسابقات باز بماند.

فدرر که با تأخیر در نشست مطبوعاتی حاضر شد، درباره شکست خود توضیح داد: «از روند بازی در ست سوم و پایان آن راضی نبودم و هضم آن به زمان نیاز داشت. نمی‌خواستم در آن لحظه چیزی بگویم که درست نباشد… رویکردم امروز خوب نبود. از احساسی که در زمین داشتم و از روند بازی ناامید شده بودم… روز من نبود و کار خاصی از دستم بر نمی‌آمد… افکار منفی به سراغم آمد در حالی‌که من معمولاً اینطور نیستم… این چیزی نبود که از آن خوشحال باشم و یا به آن افتخار کنم… در عین حال، این اتفاقات قبلاً هم برای من افتاده و می‌دانم که دفعه بعد و در آینده تکرار نخواهد شد. به همین خاطر بود که می‌خواستم بین مسابقه و نشست مطبوعاتی فاصله بیفتد تا درک کنم چرا چنین احساسی داشتم. کمی با ایوان [مربی] صحبت کردم تا ببینم چه اتفاقی افتاده و حالا با سری بالا و امیدوار به آینده اینجا هستم. نمی‌خواستم تصمیمات احمقانه‌ای بگیرم، در این شرایط فقط باید مثبت بود و ما تمرکز خود را معطوف به هدف بعدی کردیم که مشخصاً ویمبلدون است.»

استاد سوییسی افزود: «اوژه الیاسیم امروز از من بهتر بود. او بازیکن بزرگی است. مسابقاتی که در این چند هفته داشتم اطلاعاتی خوبی راجع به شرایطم به من داد… روند درمان برای من یک چالش بزرگ و طولانی بود. هر کسی که چندین عمل جراحی انجام داده باشد می‌داند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم.»

اوژه‌الیاسیم با پیروزی مقابل فدرر، چهارمین پیروزی خود مقابل یکی از ۱۰ نفر برتر جهان را به دست آورد.

بازیکن ۲۰ ساله کانادایی پس از شکست الگوی کودکی خود در تمجید از وی گفت: «بازی کردن مقابل فدرر پیش از بازنشستگی او افتخار بزرگی است. در نوجوانی او الگوی من بود و هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم روزی مقابل او بازی کنم. فکر می‌کردم زمانی‌که من به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوم او بازنشسته شده باشد.»

فدرر که دو روز پیش ایلیا ایواشکا را در دور اول مغلوب کرد حالا با این شکست برای اولین بار در ۱۸ حضور خود در رقابت‌های هاله از صعود به جمع ۸ نفر برتر این مسابقات باز ماند.

اسطوره سوئیسی تنیس حالا بدون آمادگی مطلوب و با انجام تنها ۲ مسابقه در زمین چمن باید برای شرکت در ویمبلدون راهی لندن شود. فدرر که سال قبل دو جراحی زانو انجام داد و به مدت ۱۷ ماه از میادین دور بود امسال بازگشت محتاطانه‌ای به رقابت‌ها داشت و در رولان گاروس نیز با وجود راهیابی به دور چهارم به منظور محافظت از زانوی خود از ادامه مسابقات انصراف داد.

مسابقات ویمبلدون از تاریخ ۷ تیر ماه آغاز می‌شود و فدرر که در آستانه ۴۰ سالگی قرار دارد به دنبال ۹ـمین قهرمانی خود در این گرند اسلم است. فدرر از این مسابقات به عنوان هدف و اولویت اصلی خود در سال ۲۰۲۱ یاد کرده است.

3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید