تنیس فا

قهرمانی کریچیکووا در اوپن فرانسه ۲۰۲۱

0

باربورا کریچیکووا فاتح گرند اسلم اوپن فرانسه شد.

تنیسفا – در دیدار پایانی گرند اسلم اوپن فرانسه در بخش زنان، باربورا کریچیکووا با نتیجه ۲-۱ آناستاسیا پاولیوچنکووا را شکست داد و جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد.

بازیکن اهل چک در این دیدار که حدود دو ساعت به طول انجامید ست نخست را ۶-۱ از آن خود کرد، در ست دوم ۲-۶ شکست خورد و در ست سوم با نتیجه ۶-۴ به برتری رسید تا برای نخستین بار جام قهرمانی یک گرند اسلم را در بخش انفرادی بالای سر ببرد‌.

کریچیکووا بعد از قهرمانی در رولان گاروس گفت: «این قهرمانی چیزی است که همیشه رویای آن را در سر داشتم. اولین عنوانم در بخش دوبل را اینجا به دست آوردم و بعد در بخش دونفره مختلط نیز قهرمان شدم. با خودم می‌گفتم اگر بتوانم در یک گرند اسلم در همه بخش‌ها قهرمان شوم فوق‌العاده می‌شود و حالا این اتفاق افتاد. باور کردنی نیست.»

تنیس‌باز ۲۵ ساله در مورد اضطراب و فشار روانی دیدار فینال گرفت: «خوشحالم که توانستم اضطراب خودم را مدیریت کنم. مهم‌ترین موضوع مسئله ذهنی بود. می‌دانستم که به محض ورود به زمین دیگر نخواهم ترسید و همین اتفاق هم افتاد و از این بابت واقعاً خوشحال هستم.»

کریچیکووا در حالی در پاریس به قهرمانی دست یافت که پنجمین حضورش در جدول اصلی یک گرند اسلم را تجربه می‌کرد و نخستین عنوان انفرادی خود را تنها دو هفته قبل در رقابت‌های استراسبورگ کسب کرده بود. کریچیکووا هم‌چنین اولین بازیکن اهل چک است که طی ۴۰ ساله گذشته در رولان گاروس به قهرمانی می‌رسد.

کریچیکووا در رده‌بندی جدید با ۱۸ پله صعود در رتبه پانزدهم جدول قرار خواهد گرفت.

در سوی دیگر، پاولیوچنکووا ۲۹ ساله که در ۵۲ـمین حضورش در جدول اصلی یک گرند اسلم توانسته بود برای نخستین بار به فینال این مسابقات ۴ گانه برسد، مقابل کریچیکووا تن به شکست داد و موفق به کسب مهم‌ترین عنوان حرفه‌ای خود نشد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید