تنیس فا

پیش‌نگاهی به دیدار سیتسیپاس و زورف در نیمه‌نهایی اوپن فرانسه

0

این برای اولین بار است که سیتسیپاس و زورف در یک گرند اسلم با هم روبرو می‌شوند.

تنیسفا – در نخستین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی رولان گاروس، استفانوس سیتسیپاس و الکساندر زورف نفرات پنجم و ششم تنیس جهان از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران به مصاف هم می‌روند.

استفانوس سیتسیپاس که تا به اینجا عملکرد بسیار خوبی در سال ۲۰۲۱ داشته، مسابقات خاک را با کسب نخستین مسترز دوران حرفه‌ای خود در مونته‌کارلو آغاز کرد و در ادامه با قهرمانی در رقابت‌های لیون پا به دومین گرند اسلم سال گذاشت. او در رولان گاروس هم در مسیر راهیابی به نیمه‌نهایی بازیکنانی چون ژرمی شاردی، پدرو مارتینز، جان ایزنر، پابلو کارنیو بوستا و دنیل مدودف را از پیش رو برداشت و مجموعاً تنها ۱ ست را به حریفان خود واگذار کرد.

الکساندر زورف نیز امسال عملکرد خوبی در مسابقات خاک داشته است. او ماه گذشته با قهرمانی در مادرید به چهارمین مسترز خود دست یافت و در رقابت‌های رم نیز تا مرحله ۱/۴ نهایی صعود کرد. بازیکن آلمانی در رولان گاروس به غیر از بازی اول خود که مقابل هم‌وطنش اسکار اوته به مشکل خورد در مابقی دیدارها بدون واگذاری ست به پیروزی رسید تا برای سومین بار به جمع ۴ نفر برتر یک گرند اسلم صعود کند.

مصاف امروز زورف و سیتسیپاس، نخستین رویارویی آن‌ها در گرند اسلم‌ها به حساب می‌آید. این دو تاکنون ۷ بار در مسابقات مختلف با هم روبه‌رو شده‌اند که سیتسیپاس با ۵ پیروزی دست بالا را دارد. بعلاوه، در تنها مصاف این دو در مسابقات خاک که در مسترز مادرید ۲۰۱۹ روی داد این سیتسیپاس بود که با نتیجه ۲-۱ به برتری رسید. اما در دیدار آخر آن‌ها که به مسابقات آکاپولکو امسال باز می‌گردد، زورف پس از متحمل شدن ۵ شکست متوالی توانست حریف یونانی خود را مغلوب کند.

زورف ۲۴ ساله با اینکه بازیکن باتجربه‌تری نسبت به سیتسیپاس است و سابقه حضور در فینال یو اس اپن ۲۰۲۰ را نیز دارد، هرگز نتوانسته در گرند اسلم‌ها مقابل یکی از ده مرد برتر جهان به پیروزی برسد و هر ۹ تلاش قبلی‌اش به در بسته خورده است. اما سیتسپاس تاکنون ۳ پیروزی ارزشمند مقابل ۱۰ نفر اول جهان در گرند اسلم‌ها کسب کرده است.

پیش‌بینی دیدار زورف و سیتسیپاس با توجه به میزان آمادگی بالای هر دو بازیکن دشوار است. اما بدون شک زورف برای پیروزی در این بازی نیاز دارد که در بخش سرویس کم‌اشتباه ظاهر شود. مضاف بر اینکه برتری سیتسیپاس در مصاف‌های گذشته می‌تواند از لحاظ ذهنی کمک شایانی به او بکند.

اضافه می‌شود در دیدار دوم نیمه‌نهایی رافائل نادال و نواک جوکوویچ از ساعت ۲۰:۰۰ به مصاف هم می‌روند ‌

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید