تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۱؛ حذف سرینا ویلیامز و صعود سیتسیپاس و زورف به جمع هشت نفر برتر

0

در مرحله یک‌هشتم نهایی اوپن فرانسه ۲۰۲۱، دنیل مدودف، استفانوس سیتسیپاس، الکساندر زورف و الخاندرو داویدوویچ فوگینا با پیروزی برابر رقبای خود به جمع ۸ نفر برتر رقابت‌ها راه یافتند. در بخش زنان نیز اما شاهد یک شگفتی بودیم و سرینا ویلیامز با شکست مقابل نفر ۲۲ جهان از مسابقات حذف شد تا رویای ۲۴ـمین گرند اسلم هم‌چنان برای او ادامه داشته باشد.

تنیسفا – در هشتمین روز رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، دنیل مدودف در ادامه نمایش خوب در این مسابقات با عبور از سد کریستین گارین به دور ۱/۴ نهایی رسید.

تنیس‌باز روس که تا سال گذشته هیچ بردی در اوپن فرانسه سال کسب نکرده بود، در این مسابقه در سه ست با نتایج ۶-۲، ۶-۱ و ۷-۵ حریف شیلیایی خود را شکست داد تا برای نخستین بار در جمع ۸ نفر برتر این گرند اسلم قرار بگیرد.

این چهارمین حضور مدودف در ۱/۴ نهایی مسابقات گرند اسلم به شمار می‌آید.

مرد شماره دو تنیس جهان که پیش از شروع اوپن فرانسه، نمایش ضعیفی در مسترزهای مادرید و رم داشت و یک پیروزی و دو شکست، از جمله شکست مقابل همین گارین حاصل کارش بود، حالا به نظر می‌رسد راه پیروزی در زمین خاک را پیدا کرده و عزمش را برای رسیدن به نیمه‌نهایی و یا حتی فینال جزم کرده است.

مدودف هم‌چنین با پیروزی روز گذشته خود را یک قدم به صدر رده‌بندی جهانی تنیس مردان نزدیک‌تر کرد؛ او در صورت قهرمانی در اوپن فرانسه جای جوکوویچ را در رتبه اول خواهد گرفت، همچین در صورتی که مدودف به فینال راه یابد و جوکوویچ از رسیدن به دیدار پایانی باز بماند باز هم تنیس‌باز روس به صدر جدول خواهد رسید.

حریف مدودف در مرحله ۱/۴ نهایی استفانوس سیتسیپاس است که این روزها در اوج آمادگی به سر می‌برد. سیتسیپاس نیز دیروز با پیروزی ۳ بر صفر مقابل پابلو کارنیو بوستا خیلی راحت به مرحله ۱/۴ نهایی رسید.

تنیس‌باز یونانی ست‌های این مسابقه را با نتایج ۶-۳، ۶-۲ و ۷-۵ به سود خود خاتمه داد تا برای دومین سال متوالی به ۱/۴ نهایی رولان گاروس راه یابد.

قهرمان مسترز مونته‌کارلو درباره پیروزی مقابل حریف اسپانیایی خود گفت: «هر بار که مقابل او بازی می‌کنم یک تجربه جدید کسب می‌کنم. از او انتظار زیادی داشتم و به نظرم خوب است که با این دیدگاه به میدان بروی. شروع خیلی خوبی داشتم و به او اجازه ندادم هجومی بازی کند.»

مدودف و سیتسیپاس تاکنون ۷ مرتبه مقابل هم به میدان رفته‌اند که مدودف با ۶ پیروزی دست بالا را دارد. تنها برد سیتسیپاس به رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۱۹ باز می‌گردد که او توانست در دو ست به برتری برسد.

الکساندر زورف آلمانی هم شب گذشته کار آسانی در پیش داشت و در سه ست پیاپی با نتایج ۶-۴، ۶-۱ و ۶-۱ از سد کی نیشیکوری ژاپنی عبور کرد تا برای سومین بار در چهار سال اخیر در جمع هشت بازیکن برتر اوپن فرانسه قرار بگیرد.

حریف او در مرحله بعد الخاندرو داویدوویچ فوگینا است که روز گذشته موفق شد با عبور از سد فدریکو دلبونیس آرژانتینی برای اولین بار به ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم برسد. تنیس‌باز ۲۲ ساله اسپانیایی در این مسابقه با نتایج ۶-۴، ۶-۴، ۴-۶ و ۶-۴ برابر دلبونیس پیروز شد.

در بخش زنان، طلسم ۲۴ـمین گرند اسلم و رسیدن به رکورد مارگارت کورت باز هم برای سرینا ویلیامز ادامه پیدا کرد و اسطوره آمریکایی تنیس زنان با شکست برابر الینا ریباکینا از مسابقات رولان گاروس حذف شد.

ویلیامز در مرحله ۱/۸ نهایی این رقابت‌ها در ۲ ست با نتایج ۶-۳ و ۷-۵ مغلوب نفر ۲۲ جهان شد تا رویایش برای رسیدن به ۲۴ـمین گرند اسلم بار دیگر نقش بر آب شود. او در مسابقات این دوره با حذف بیشتر مدعیان قهرمانی شانس خوبی برای شکستن طلسم چهار ساله خود داشت اما بار دیگر از رسیدن به هدفش باز ماند. عنوان‌دار ۳ دوره رولان گاروس پس از فتح جام آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۷ و به دنیا آوردن فرزندش دیگر نتوانسته در هیچ گرند اسلمی قهرمان شود.

حریف ریباکینا در مرحله ۱/۴ نهایی، آناستاسیا پاولیوچنکووا است که او هم با یک پیروزی ارزشمند موفق شد ویکتوریا آزارنکا دارنده ۲ گرند اسلم را کنار بزند.

پاولیوچنکووا که در دور قبل آرینا سابالنکا بخت سوم قهرمانی را نیز حذف کرده بود، در این دیدار پس از اینکه ست نخست را ۵-۷ به حریف بلاروسی واگذار کرد، در دو ست بعدی با نتایج ۶-۳ و ۶-۲ پیروز شد تا برای دومین بار به ۱/۴ نهایی اوپن فرانسه برسد.

در مسابقه دیگر، پائولا بادوسا اسپانیایی در سه ست بر مارکتا واندروسووا غلبه کرد و به جمع ۸ نفر برتر رولان گاروس پیوست.

نفر ۳۵ جهان ست نخست را ۶-۴ از آن خود کرد، در ست دوم ۳-۶ مغلوب شد و در ست سوم با نتیجه ۶-۲ به پیروزی رسید تا ضمن کسب نهمین پیروزی متوالی خود، برای نخستین بار به ۱/۴ نهایی یک گرند اسلم راه یابد.

بادوسا که در دور سوم تا آستانه شکست مقابل آنا بوگدان پیش رفت، برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی باید با تامارا زیدانشک مسابقه دهد. زیدانشک نیز روز گذشته در دو ست متوالی (۷-۶ و ۶-۱) بر سورانا کرسته‌آ غلبه کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید