تنیس فا

کناره‌گیری راجر فدرر از رولان گاروس

0

راجر فدرر به رغم صعود به مرحله ۱/۸ پایانی رولان گاروس، از این رقابت‌ها کناره‌گیری کرد.

تنیسفا – اسطوره سوئیسی درحالی از رولان گاروس کنار کشید که شب گذشته در مرحله سوم این رقابت‌ها توانست در نبردی نفس‌گیر از سد دومینیک کپفر آلمانی عبور کند.

فدرر ۳۹ ساله گفت: «بعد از دو جراحی زانو و گذراندن دوره‌های توان‌بخشی در یک سال اخیر، باید مراقب بدنم باشم و مطمئن شوم که در مسیر بازگشت بیش از حد به خودم فشار نمی‌آورم.»

نفر هشتم تنیس مردان قرار بود روز دوشنبه در یک‌هشتم پایانی با متئو برتینی ایتالیایی روبرو شود.

فدرر پیش از آمدن به پاریس نیز به صراحت گفته بود هدفش از حضور در رولان گاروس صرفاً کسب آمادگی برای مسابقات چمن و ویمبلدون است و به دنبال قهرمانی در این گرند اسلم نیست.

او که سال گذشته دو جراحی زانو انجام داد، طی ۱۶ ماه گذشته و پیش از آغاز رولان گاروس تنها در ۳ مسابقه شرکت کرده بود.

آیا این آخرین حضور فدرر در آزاد فرانسه بود؟

فدرر که در ماه اوت ۴۰ ساله می‌شود، در سال‌های اخیر ترجیح داده به جای حضور در رولان گاروس، تمرکز و توان خود را بیشتر معطوف سایر گرند اسلم‌ها بکند که در آن‌ها شانس بیشتری برای قهرمانی دارد. فدرر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در رولان گاروس غایب بود، اما سال ۲۰۱۹ در بازگشت به این مسابقات به نیمه نهایی رسید. او سال گذشته نیز به دلیل جراحی زانو رولان گاروس را از دست داد.

تنیس‌باز اهل بازل که ۲۰ عنوان گرند اسلم در کارنامه دارد حالا باید خود را برای مسابقات چمن و به ویژه ویمبلدون آماده کند. جایی‌که بیشترین شانس را برای اضافه کردن به تعداد گرند اسلم های خود دارد. او و نادال در حال حاضر مشترکاً رکورددار قهرمانی در مسابقات گرند اسلم هستند. اما تنیس‌باز اسپانیایی هفته آینده در صورت قهرمانی در مسابقات رولان گاروس به ۲۱ـمین گرند اسلم خود می‌رسد و برای اولین بار از رقیب قدیمی‌اش عبور خواهد کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید