تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۱؛ صعود مدودف، زورف، سیتسیپاس و ویلیامز به هفته دوم / حذف سابالنکا

0

مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۱ روز گذشته با برگزاری نیمی از دیدارهای دور سوم ادامه یافت و دنیل مدودف، استفانوس سیتسیپاس و الکساندر زورف با شکست حریفان به هفته دوم رقابت‌ها راه یافتند. در بخش زنان، آرینا سابالنکا بخت سوم قهرمانی در سه ست مغلوب آناستاسیا پاولیوچنکووا شد و از مسابقات کنار رفت. سرینا ویلیامز اما در سه ست دنیل کالینز را پشت سر گذاشت و به دور ۱/۸ نهایی رسید.

تنیسفا – در ششمین روز از رقابت‌های تنیس رولان گاروس، دنیل مدودف مرد شماره دو تنیس جهان با برتری ۳ بر صفر (۶-۴، ۶-۲، ۶-۴) مقابل رایلی اوپلکا برای نخستین بار به مرحله ۱/۸ رولان گاروس راه یافت.

مدودف پس از شکست اوپلکا گفت: «امسال بازی در رولان گاروس برایم لذت‌بخش است. همان‌طور که در دور نخست گفتم، حالا حریفان برای اینکه من را شکست دهند باید خوب بازی کنند. امروز در دریافت سرویس خوب یودم و از عملکردم راضی هستم. از اوپلکا بیشتر ایس زدم که این خود دستاورد مهمی است.»

تنیس‌باز روس در مرحله بعد به مصاف کریستین گارین خواهد رفت. بازیکن اهل شیلی روز گذشته با غلبه بر مارکوس گیرون آمریکایی در ۴ ست راهی دور ۱/۸ نهایی شد.

در بخش شب، استفانوس سیتسیپاس با پیروزی ۳-۱ برابر جان ایزنر به هفته دوم رقابت‌ها صعود کرد. بخت پنجم قهرمانی در این دیدار بعد از اینکه ست نخست را ۷-۵ واگذار کرد، در سه ست بعدی با نتایج ۶-۳، ۷-۶ و ۶-۱ به پیروزی رسید تا حریف پابلو کارنیو بوستا در مرحله بعد شود.

سیتسیپاس با شکست ایزنر به ۳۶ـمین پیروزی خود در فصل جاری دست یافت که بیش از هر بازیکن دیگری است.

الکساندر زورف نیز در دیداری نه چندان دشوار با نتایج ۶-۲، ۷-۵ و ۶-۲ از سد لاسلو جره صرب عبور کرد و به مرحله ۱/۸ نهایی راه یافت.

زورف بعد از این پیروزی گفت: «خوشحالم که هر چه به مراحل پایانی تورنمنت نزدیک می‌شویم بهتر بازی می‌کنم. هدف اصلی دوران حرفه‌ای من، قهرمانی در گرند اسلم‌هاست. طی یک سال و نیم گذشته احساس می‌کنم در مسیر خیلی خوبی قرار گرفته‌ام و امیدوارم این روند را ادامه دهم.»

بازیکن آلمانی در مرحله بعد برای سومین بار در پنج هفته اخیر به مصاف کی نیشیکوری خواهد رفت. این دو در مسترزهای مادرید و رم نیز با هم بازی کردند که هر دو مسابقه با پیروزی زورف به پایان رسید نیشیکوری ژاپنی هم به دنبال انصراف حریفش در میانه بازی به دور ۱/۸ نهایی مسابقات اوپن فرانسه راه یافت.

در تماشایی‌ترین دیدار روز گذشته، الخاندرو داویدوویچ فوگینا در نبردی که ۴ ساعت و ۳۳ دقیقه به طول انجامید با حساب ۳-۲ بر کسپر رود غلبه کرد و راهی مرحله ۱/۸ نهایی رولان گاروس شد.

داویدوویچ ۲۲ ساله پس از اینکه ست نخست را در تایبریک به سود خاتمه داد، در ست دوم با نتیجه ۶-۲ مغلوب رود شد. با این حال بازیکن اسپانیایی در ست سوم بار دیگر در تایبریک به پیروزی رسید تا تنها یک ست با مهمترین پیروزی دوران ورزشی خود فاصله داشته باشد. در ست چهارم اما ورق بازی بار دیگر برگشت و این بار رود ۶-۰ پیروز شد تا بازی به ست سرنوشت‌ساز پنجم کشیده شود. در ست پنجم، بازی برابر دنبال شد تا اینکه داویدوویچ در گیم یازدهم حریف نروژی خود را بریک کرد و با پیروزی در گیم بعدی ۷-۵ به برتری دست یافت.

این نخستین حضور داویدوویچ در دور ۱/۸ نهایی رولان گاروس به حساب می‌آید.

در دیدار دیگر، فدریکو دلبونیس آرژانتینی نیز با پیروزی ۳-۰ (۶-۴، ۶-۱ و ۶-۳) برابر فابیو فونینی ایتالیایی برای اولین بار به مرحله ۱/۸ نهایی اوپن فرانسه راه یافت.

در بخش زنان، آرینا سابالنکا بخت سوم قهرمانی با شکست ۲ بر یک مقابل آناستاسیا پاولیوچنکووا از گردونه مسابقات کنار رفت. پاولیوچنکووا ست نخست را ۶-۴ از آن خود کرد، در ست دوم ۲-۶ شکست خورد و در ست سوم با نتیجه قاطع ۶-۰ به پیروزی رسید تا راهی مرحله ۱/۸ نهایی شود.

پاولیوچنکووا در دور بعد باید با ویکتوریا آزارنکا مسابقه دهد که دیروز در دیداری آسان و با نتایج ۶-۲ و ۶-۲ مقابل مدیسن کیز به برتری رسید تا برای ششمین بار به دور ۱/۸ نهایی رولان گاروس برسد.

سرینا ویلیامز آمریکایی نیز با برتری مقابل هموطنش دنیل کالینز به مرحله ۱/۸ نهایی اوپن فرانسه صعود کرد. ویلیامز ۳۹ ساله در دو ست با نتایج مشابه ۶-۴ هم‌وطنش را پشت سر گذاشت تا حریف النا ریباکینا در مرحله بعد شود. با حذف سابالنکا، ویلیامز حالا تنها بازیکنی از جمع ۱۰ نفر برتر است که در نیمه پایین جدول باقی مانده است.

پائولا بادوسا اسپانیایی نیز در دیداری جذاب و تماشایی که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، درحالیکه تا یک قدمی شکست پیش رفت در نهایت با نتایج ۲-۶، ۷-۶ و ۶-۴ از سد آنا بوگدان رومانیایی عبور کرد و به دور ۱/۸ نهایی مسابقات اوپن فرانسه راه یافت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید