تنیس فا

چرا رافائل نادال در مادرید کمتر از سایر تورنمنت‌های خاک موفق است؟

0

تنیسفا – رافائل نادال تاکنون ۵ قهرمانی در مادرید (۴ خاک و یک هارد) بدست آورده که اگرچه بیشتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ این مسابقات است در مقایسه با عملکرد خود او در سایر رقابت‌های معتبر خاک یعنی مسابقات رولان گاروس، مونته‌کارلو، رم و بارسلونا که به ترتیب ۱۳، ۱۱، ۹ و ۱۲ قهرمانی در آنها کسب کرده تعداد کمتری محسوب می‌شود.

اما چرا سلطان خاک در کشور خودش و در شهری که از حمایت زیادی برخوردار است نتوانسته به اندازه سایر تورنمنت‌های خاک افتخار کسب کند؟

پاسخ این پرسش به شرایط بازی در مادرید بر می‌گردد که از قضا چندان باب طبع ماتادور نیست. شهر مادرید در ارتفاع ۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. با افزایش ارتفاع از سطح دریا، سرعت حرکت توپ در هوا بیشتر شده و توپ پس از برخورد با زمین ارتفاع بیشتری می‌گیرد. اگرچه مورد دوم یعنی پرش بلندتر توپ با ضربات “تاپ‌اسپین” نادال هماهنگی دارد اما سرعت بالای توپ چندان مورد پسند و متناسب با سبک بازی او نیست و خودش نیز بارها به این موضوع اعتراف کرده است. در واقع شرایط بازی در مادرید بیشتر برای بازیکنانی مناسب است که از سبک هجومی و ضربات فلت (Flat Shots) برخوردار هستند.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید