تنیس فا

رافائل نادال و یک دوجین قهرمانی در بارسلونا

0

سلطان خاک در فینالی دراماتیک و بیاد ماندنی سیتسیپاس را شکست داد و قهرمان رقابت‌های بارسلونا شد.

تنیسفا – رافائل نادال عصر روز یک‌شنبه در فینال رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی بارسلونا به مصاف استفانوس سیتسیپاس رفت و بعد از اینکه حریف یونانی را یک بار در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت برای ۱۲ـمین بار فاتح این رقابت‌ها شد.

مرد سوم تنیس جهان در این نبرد پرهیجان و تماشایی، ست اول را ۶ بر ۴ به سود خود خاتمه داد و در ست دوم نیز تا یک قدمی پیروزی پیش رفت اما سیتسیپاس بعد از اینکه ۲ بار او را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت در تایبریک پیروز شد تا کار به ست سوم کشیده شود. ست سوم نیز نزدیک و پایاپای دنبال شد؛ در اواخر این ست بازی به اوج هیجان خود رسید و در گیم دهم سیتسیپاس در یک قدمی پیروزی قرار گرفت، اما نادال که نمی‌خواست سیتسیپاس مثل اوپن استرالیا بازی برده را از چنگ او در بیاورد، با جنگندگی گیم خودش را حفظ کرد تا نتیجه ۵-۵ شود. نادال در گیم بعدی نفر پنجم جهان را بریک کرد و در نهایت ۷ بر ۵ پیروز شد تا بعد از ماراتنی که ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه طول کشید جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

تنیس‌باز اسپانیایی که دو ماه پیش در یک‌چهارم پایانی آزاد استرالیا به رغم پیروزی در ۲ ست نخست در نهایت مغلوب سیتسیپاس شد بعد از شکست او در مسابقه امروز گفت: «فکر کنم هیچ وقت در بارسلونا چنین فینال نزدیکی را تجربه نکرده بودم. پیروزی مقابل سیتسیپاس که در مونته‌کارلو قهرمان شده بود و اینجا هم بدون از دست دادن ست به فینال رسید برایم خیلی ارزشمند است. در طول هفته سطح بازی‌ام را به مرور ارتقاء بخشیدم که پیروزی در فینال نیز این موضوع را تأیید می‌کند. این‌که در کشور خودم جام قهرمانی را در دست دارم فوق‌العاده با ارزش است.»

این ۸۷مین قهرمانی نادال در مسابقات مختلف و ۶۱ـمین قهرمانی‌ او در رقابت‌های خاک بود.

او در مراسم اهدای جام در مورد حضور دوباره تماشاگران نیز گفت: «بعد از اینکه مسابقات بارسلونا سال گذشته لغو شد، برای من صرف حضور در مسابقات امسال ارزش زیادی داشت. تقریباً یک سال در استادیوم‌های خالی بازی کردیم و امروز تجربه بازی در حضور هواداران واقعاً شگفت‌انگیز بود. از عشق و حمایت همه شما در طول دوران ورزشی‌ام قدردانی می‌کنم. بازی در ورزشگاهی که به نام خودم است و مقابل تماشاگران ارزش زیادی برایم دارد.»

بازیکن اهل مایورکا فردا در رده‌بندی جدید رتبه دوم رده‌بندی را از دنیل مدودف پس خواهد گرفت.

اما سیتسیپاس با شکست مقابل نادال بعد از ۹ پیروزی متوالی در فصل خاک متوقف شد؛ بازیکن یونانی که هفته گذشته در مسترز مونته‌کارلو قهرمان شد، امیدوار بود تا با شکست نادال دومین عنوان متوالی خود در مسابقات خاک و نخستین قهرمانی‌اش در مسابقات ۵۰۰ امتیازی را کسب کند که سلطان خاک این اجازه را به او نداد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید