تنیس فا

فینال آزاد بارسلونا؛ آیا سیتسیپاس می‌تواند برای دومین بار متوالی نادال را شکست دهد؟

0

فینال مسابقات ۵۰۰ امتیازی بارسلونا بعد از ظهر امروز بین رافائل نادال اسپانیایی و استفانوس سیتسیپاس یونانی برگزار می‌شود.

تنیسفا – رافائل نادال قهرمان ۱۱ دوره مسابقات روز گذشته در نیمه‌نهایی پابلو کارنیو بوستا را در دو ست شکست داد و به دوازدهمین فینال خود در این رقابت‌ها رسید و استفانوس سیتسیپاس نفر پنجم جهان نیز با همین نتیجه بر یانیک سینر ایتالیایی غلبه کرد تا برای دومین بار در بارسلونا به فینال برسد.

نادال و سیتسیپاس تاکنون هشت بار هم دیدار کرده‌اند که ۶ مسابقه با برتری تنیس‌باز اسپانیایی همراه بوده است. دیدار امروز چهارمین مسابقه آن‌ها در زمین‌های خاک خواهد بود؛ در ۳ دیدار قبلی نادال ۲ بار پیروز شده از جمله سال ۲۰۱۸ در همین بارسلونا که به راحتی حریف یونانی را مغلوب کرد و سیتسیپاس هم سال ۲۰۱۹ سلطان خاک را در مادرید شکست داد.

آخرین نبرد آن‌ها اما به همین دو ماه پیش بر می‌گردد که در مرحله یک چهارم پایانی مسابقات آزاد استرالیا به مصاف هم رفتند و سیتسیپاس درحالیکه ۲ ست عقب بود توانست با بازگشتی استثنایی حریف نامدارش را ۳ بر ۲ مغلوب کند.

سیتسیپاس ۲۲ ساله که هفته پیش در مونته کارلو قهرمان شد این روزها در اوج آمادگی قرار دارد و به نظر می‌رسد از نظر کسب نتایج نیز به ثبات خوبی رسیده است؛ او در ۹ مسابقه اخیر خود بدون شکست بوده و هیچ ستی را به حریفانش واگذار نکرده است.

در مقابل اما نادال رقابت‌های خاک را آنطور که انتظار می‌رفت شروع نکرده و هنوز با آن بازیکن مقتدری که در خاک به حریفان خود امان نمی‌داد فاصله زیادی دارد. البته او طی این مدت بازی به بازی بهتره شده و نباید فراموش کرد که نادال همیشه بهترین نمایش خود را در مراحل پایانی دارد.

نفر سوم جهان درباره رویارویی با سیتسیپاس گفت: «فردا دیدار سختی در پیش دارم. این بهترین عملکردی است که تاکنون از سیتسیپاس دیده‌ام. برای اینکه اجازه ندهم با فورهندش بازی را دیکته کند باید بک‌هندش را تحت فشار بگذارم. استفانوس این روزها در سطح بالایی بازی می‌کند. نمی‌دانم برای پیروزی مقابل او به اندازه کافی آماده هستم یا نه.»

فینال رقابت‌های بارسلونا از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید