تنیس فا

رویارویی سیتسیپاس و روبلف در فینال مسترز مونته کارلو

0

استفانوس سیتسیپاس و آندری روبلف به‌ترتیب با غلبه بر دن اونس و کسپر رود حریف یک‌دیگر در فینال مسترز مونته‌کارلو شدند.

تنیسفا – در مسابقه نخست از مرحله نیمه‌پایانی مسترز مونته‌کارلو، استفانوس سیتسیپاس با پیروزی ۲ بر صفر برابر دن اونس به دیدار پایانی راه یافت.

نفر پنجم جهان در این دیدار کار دشواری مقابل حریف بریتانیایی خود نداشت و با نتایج ۶-۲ و ۶-۱ پیروز شد تا برای سومین بار به فینال یک مسترز صعود کند.

بازیکن یونانی در دو تجربه قبلی خود (فینال مسترز کانادا ۲۰۱۸ و مادرید ۲۰۱۹) ناکام ماند و فردا برای اولین مسترز خود تلاش خواهد کرد.

این دومین فینال سیتسیپاس در فصل جاری به شمار می‌آید. او ماه گذشته در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی آکاپولکو به فینال رسید که در دو ست مغلوب زورف شد.

در سوی دیگر، اونس نفر ۳۳ جهان که با حذف نواک جوکوویچ در ۱/۸ نهایی هفته‌ای رویارویی را در مونته‌کارلو تجربه می‌کرد، با شکست مقابل سیتسیپاس نتوانست به ماجراجویی‌های خود ادامه دهد.

این بازیکن ۳۰ ساله درحالی پای به مسترز مونته‌کارلو گذاشت که از مسابقات بارسلون ۲۰۱۷ به این سو هیچ بردی در زمین‌های خاک کسب نکرده بود. اما این هفته در اولین مسترز خاک درخشید و دوسان لایوویچ، هوبرت هورکاچ، داوید گوفن و مهم‌تر از همه مرد شماره یک تنیس جهان یعنی نواک جوکوویچ را مغلوب کرد تا بهترین عملکرد دوران ورزشی خود را در زمین غیر تخصصی‌اش ثبت کند.

اما در دیدار دوم نیمه‌نهایی، آندری روبلف روس به مصاف کسپر رود رفت و با شکست حریف نروژی حریف سیتسیپاس در دیدار پایانی شد.

نفر هشتم تنیس جهان که شب گذشته با شکست رافائل نادال شگفتی‌ساز شد، در این دیدار حریف نروژی را با نتایج ۶-۳ و ۷-۵ از پیش رو برداشت تا برای نخستین بار به فینال یک مسترز راه پیدا کند.

تنیس‌باز روس درباره پیروزی خود گفت: «احساس فوق‌العاده‌ای است. برای اولین بار به فینال یک مسترز رسیدم و خیلی خوشحالم… ببینیم که در فینال چه پیش می‌آید. تمام تلاش خود را به کار خواهم بست.»

سیتسیپاس و روبلف فردا برای کسب نخستین مسترز خود به مصاف هم می‌روند. این دو تاکنون ۶ بار با یک‌دیگر دیدار کرده‌اند که سهم هر یک ۳ پیروزی بوده است. آخرین رویارویی آن‌ها ماه گذشته در ۵۰۰ امتیازی روتردام رقم خورد که روبلف در دو ست به برتری رسید.

دیدار فینال مسترز مونته‌کارلو از ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید