تنیس فا

دعوت از ستاره سینمای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس

0

تنیسفا – اکبر طاهری سرمربی تیم ملی تنیس ایران اسامی بازیکنان دعوت شده به مسابقات انتخابی تیم ملی را اعلام کرد که در میان آن‌ها نام امیر جدیدی بازیگر مطرح سینمای ایران نیز به چشم می‌خورد.

جدیدی که مدت‌هاست ورزش تنیس را بطور جدی دنبال می‌کند، امسال در رقابت‌های جام حذفی در جزیره کیش نیز حضور پیدا کرده بود.

طاهری که چندی قبل سرمربیگری تیم ملی تنیس را بر عهده گرفت و جایگزین سعید احمدوند شد، در خصوص دعوت از جدیدی به ایسنا گفت: «او قبل از اینکه بازیگر شود تنیس بازی می‌کرد و در مسابقات مختلف هم حضور داشت. از طرفی وقتی جدیدی در مسابقات حضور داشته باشد حال و هوای بهتری به رقابت‌ها می‌دهد. جدیدی در مسابقات مختلف شرکت کرده است و من هم با او صحبت کردم اما آسیب‌دیدگی در دستش دارد که باید با پزشکش مشورت کند.»

سرمربی تیم ملی تنیس در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا بازیکنانی چون نداف و خالدان به انتخابی تیم ملی دعوت نشده‌اند، گفت: «نداف در صربستان تمرین می‌کند و در مسابقات شرکت دارد و با او همانگ می‌کنیم که اگر تمایل داشته باشد از حضورش استفاده کنیم. خالدان هم ساکن آمریکا است. ما می‌خواهیم از تمام پتانسیل‌های خود استفاده کنیم و اگر بازیکنان آماده باشند سعی می‌کنیم از وجودشان بهره ببریم.»

طاهری هم‌چنین در مورد فرصت دادن به بازیکنان جوان در انتخابی تیم ملی تنیس عنوان کرد: «برخی افراد رنکینگ خوبی نداشتند اما تمایل زیادی به حضور در انتخابی تیم ملی داشتند از این رو تصمیم گرفتیم که به آنها نیز شانسی بدهیم. از طرفی به خاطر شیوع ویروس کرونا مسابقات زیادی برگزار نشد بنابراین رنکینگ خیلی کیفی و واقعی نیست. همچنین برخی بازیکنان جوان هنوز در رنکینگ بزرگسالان جایگاه خود را پیدا نکرده اند و به آنها نیز شانسی را می دهیم.»

دور نخست رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس از تاریخ ۲۱ الی ۲۵ فروردین ماه با حضور ۵۱ بازیکن در مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار خواهد شد.

تیم ملی تنیس ایران خودش را برای حضور در رقابت‌های جام دیویس در گروه ۴ آسیا و اقیانوسیه آماده می‌کند که از تاریخ ۱۵ تا ۲۰ شهریور ماه در ترکمنستان برگزار خواهد شد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید