تنیس فا

قهرمانی اصلان کاراتسف در مسابقات دوبی

0

پدیده این فصل رقابت‌های تنیس با قهرمانی در مسابقات دوبی نخستین عنوان حرفه‌ای خود را به دست آورد.

تنیسفا – در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس پانصد امتیازی دوبی، اصلان کاراتسف با حساب ۲ بر صفر لوید هریس نفر ۸۱ جهان را مغلوب کرد و به مقام قهرمانی دست یافت.

کاراتسف در این دیدار حریف اهل آفریقای جنوبی را به‌آسانی و با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ شکست داد تا در ۲۷ سالگی نخستین جام دوران ورزشی خود را به دست آورد.

نفر ۴۲ جهان که با سهمیه وایلد کارت در رقابت‌های دوبی حضور پیدا کرد، پس از پیروزی در دیدار پایانی گفت: «بسیار خوشحال هستم. مسابقه سختی بود و استرس زیادی داشتم. می‌خواهم به حریفم برای رسیدن به فینال تبریک بگویم. او هفته بسیار خوبی داشت… خوشحالم که پیروز شدم… شما هیچ‌وقت نمی‌دانید که موفقیت چه زمانی به سراغ شما می‌آید. بهمراه مربی و تیم خودم خوب کار کردم و [موفقیت] اکنون به من رو کرد.»

کاراتسف با قهرمانی در ۵۰۰ امتیازی دوبی ثابت کرد صعودش به نیمه‌نهایی اوپن استرالیا اتفاقی نبوده و حالا همه منتظر هستند تا ببینند او در مسابقات بعدی و به‌خصوص در فصل خاک چه عملکردی خواهد داشت. بازیکنی که تا همین چند ماه پیش کمتر کسی او را می‌شناخت، در رده‌بندی جدید برای اولین بار در جمع ۳۰ بازیکن برتر جهان قرار خواهد گرفت. این درحالی است که او سال قبل این موقع جزو ۲۰۰ بازیکن اول تنیس مردان هم نبود.

بازیکن اهل مسکو در رقابت‌های این فصل تا اینجا ۱۲ پیروزی به دست آورده و تنها ۲ بار شکست خورده است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید