تنیس فا

پدر جوکوویچ: نواک از جانب خدا فرستاده شده است

0

تنیسفا – سرجان جوکوویچ در مصاحبه با روزنامه کوریر چاپ بلگراد صحبت‌های جنجال‌برانگیزی را مطرح کرد که در ادامه گزیده‌ای از آن‌ را می‌خوانید.

«نواک یک معجزه نامرئی است، او از جانب خدا فرستاده شده است تا نشان دهد صرب‌ها قاتل یا وحشی نیستند. جهان می‌داند که او بزرگترین بازیکن تاریخ است. سخت‌ترین چیز برای او این است که به اندازه فدرر و نادال هوادار ندارد که بسیار تعجب‌آور است.»

«دنیای غرب سرانجام باید بپذیرد نواک بهترین تنیس‌باز تاریخ است. آنها مجبور به قبول آن خواهند بود زیرا این یک واقعیت است، حتی اگر نواک از صربستان باشد.»

«نواک قطعاً بهترین ورزشکار جهان است، نه فقط بهترین تنیس‌باز. او در ده سال اخیر چهار بار بعنوان بهترین ورزشکار برگزیده شده است.»

«بیشتر‌ بازیکنان جوان که به عرصه می‌آیند مانند مدودف، روبلف، سیتسیپاس و زورف از کشور دوست ما روسیه هستند و نه غرب‌؛ این جهان ارتدکس شرقی است. بازیکنان چینی‌ نیز در حال پیشرفت هستند.»

«برخورد نواک را با حریفانش ببینید که چگونه وقتی می‌بازد با آن‌ها دست می‌دهد و آن‌ها را می‌بوسد. کدام ورزشکار چنین رفتاری دارد؟ اما او هرگز جایزه اخلاق را نبرده است. آیا می‌دانید فدرر چند بار این جایزه را کسب کرده است؟»

«نواک برای ۹۷ درصد مردم صربستان مثل یک عضو خانواده است. وقتی ۱۵ ساله بود تابعیت انگلیس به ما پیشنهاد شد، آنها به دنبال این بودند تا نواک و ماری با هم باشند، اما هیچ یک از ما به فکر ترک صربستان نبودیم.»

«همه مردم عادی دنیا نواک را دوست دارند. تا بحال فکر کرده‌اید چرا او در چین بهترین نمایش را دارد؟ برای اینکه او آنجا عشق واقعی را احساس می‌کند، مردم چین واقعاً او را دوست دارند.»

«نواک در یک سال و نیم آینده، در تمام پارامترهای آماری بهترین خواهد بود.»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید