تنیس فا

“پروفسور” کجاست؟

0

هیون چونگ که چند سال پیش با درخشش در اوپن استرالیا به نظر می‌رسید آینده درخشانی در انتظارش باشد مدت‌هاست غیبش زده و خبری از او نیست.

تنیسفا – بازیکن کره‌ای سال ۲۰۱۸ با خلق یک شگفتی بزرگ در اوپن استرالیا، توانست نواک جوکوویچ را که تازه از بند مصدومیت رها شده بود در مرحله یک‌هشتم نهایی شکست دهد. چونگ که پیش از آن مدودف و زورف را نیز حذف کرده بود، در مقابل جوکوویچ عالی کار کرد و در سه ست متوالی حریف نامدار خود را مغلوب کرد. نبرد آن‌ها با اینکه تنها سه ست داشت بسیار جذاب و دیدنی از آب درآمد و از کیفیت بالایی برخوردار بود‌؛ نبردی پر از رالی‌های طولانی و نفس‌گیر‌ که تقابل دو نسل را به نمایش می‌گذاشت. جذابیت آن مسابقه در این بود که چونگ هر بلایی را که جوکوویچ همیشه سر بقیه می‌آورد سر خودش آورد؛ دورترین توپ‌ها را برمی‌گرداند، روی زمین هارد مثل زمین خاک سر می‌خورد و به ندرت مرتکب اشتباه می‌شد. گویی تنیس‌باز صرب روبروی نسخه جوان خودش قرار گرفته بود.

تنیس‌باز کره‌ای پس از غلبه بر جوکوویچ تا نیمه‌نهایی هم پیش رفت، ولی روند صعودی او که از اواخر سال ۲۰۱۷ با قهرمانی در جام ستارگان آینده آغاز شده بود، پس از اوپن استرالیا سیر نزولی به خود گرفت و در این میان مصدومیت هم گریبان‌گیرش شد تا او به تدریج از سطح اول تنیس دنیا دور و دورتر شود.

چونگ ۲۴ ساله که اکنون رتبه ۱۷۹ جهان را در اختیار دارد، حدود یک ماه پیش کمر خود را به تیغ جراحی سپرد و قرار است پس از گذراندن دوران نقاهت به زودی به میادین باز گردد.

جالب است بدانید چونگ آخرین بازیکنی است که جوکوویچ را در ملبورن شکست داده است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید