تنیس فا

مروری بر قهرمانان اوپن استرالیا ۲۰۲۱ در رده‌های مختلف

0

تنیسفا – روز گذشته با قهرمانی نواک جوکوویچ در اوپن استرالیا ۲۰۲۱، پرونده ۱۰۹ـمین دوره این گرند اسلم بسته شد. در ادامه مروری داریم بر قهرمانان رده‌های مختلف این مسابقات.

انفرادی مردان

در رده انفرادی مردان، نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان با شکست دنیل مدودف روس برای نهمین بار به مقام قهرمانی اوپن استرالیا دست یافت. این سومین قهرمانی متوالی جوکوویچ در نخستین گرند اسلم سال و ۱۸ـمین گرند اسلم دوران حرفه‌ای او بود.

نواک جوکوویچ صرب در کنار جام مسابقات آزاد استرالیا/Sky Sports ©

انفرادی زنان

در رده انفرادی زنان، نائومی اوساکای ژاپنی با پیروزی مقابل جنیفر بریدی آمریکایی برای دومین بار فاتح رقابت‌ها شد. اوساکا که در دور چهارم مقابل گاربینیه موگوروسا فاصله چندانی با حذف نداشت و دو بار حریف اسپانیایی را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، با قهرمانی در اوپن استرالیا به چهارمین گرند اسلم خود رسید.

نائومس اوساکا قهرمان آزاد استرالیا ۲۰۲۱/AFP ©

دونفره مردان

در رده دونفره مردان، ایوان دودیگ و فیلیپ پولاسک با غلبه بر جو سالزبری و رجیو رم به قهرمانی دست یافتند. این نخستین گرند اسلمی بود که دودیگ و پولاسک با یک‌دیگر کسب کردند. پولاسک سال ۲۰۱۸ پس از ۵ سال دوری از تنیس به رقابت‌ها بازگشت و جالب اینکه ۲ روز پیش از قهرمانی، دخترش در براتیسلاوای اسلواکی به دنیا آمد.

ایوان دودیگ و فلیپ پولاسک قهرمانان بخش دونفره مردان-Daniel Pockett/Getty Images ©

دونفره زنان

در این رده تیم الیس مرتنس و آرینا سابالنکا موفق شد باربورا کریچیکووا و کاترینا سینیاکووا را در دو ست متوالی مغلوب کند و قهرمان شود. سابالنکا که در رده انفرادی رتبه هشتم را در اختیار دارد، پس از این قهرمانی اعلام کرد به‌جهت تمرکز بر مسابقات انفرادی تا آخر فصل در رقابت‌های دونفره شرکت نخواهد کرد.

دونفره مختلط

در رده دونفره مختلط، باربورا کریچیکووا و رجیو رم با پیروزی مقابل تیم استرالیایی سامانتا استوسر و متیو ابدن برای دومین بار طی سه سال گذشته جام قهرمانی را در ملبورن بالای سر بردند.

باربورا کریچیکووا و رجیم رم قهرمانان بخش دونفره مختلط-AP/PTI ©

تنیس با ویلچر مردان

در تنیس با ویلچر مردان، ژواکیم جرارد تنیس‌باز ۳۲ ساله بلژیکی با پیروزی برابر الفی هیوئت به نخستین عنوان گرند اسلم خود رسید و انتقام فینال سال قبل در اوپن فرانسه را از دارنده ۴ گرند اسلم گرفت.

ژواکیم جرارد قهرمان بخش تنیس با ویلچر مردان/Getty Images ©

تنیس با ویلچر زنان

دیه‌ده د خروت نفر اول تنیس با ویلچر زنان در دیدار پایانی با شکست یوئی کامیجی از ژاپن سومین عنوانش در ملبورن را به دست آورد. بازیکن ۲۴ ساله هلندی حالا ۹ قهرمانی گرند اسلم شامل سه عنوان آزاد استرالیا، یک عنوان آزاد فرانسه، دو عنوان ویمبلدون و سه عنوان آزاد آمریکا در کارنامه‌ خود دارد.

کواد ویلچر

قهرمان رده “کواد ویلچر” که به بازیکنان فلج چهارم اندام اختصاص دارد، کسی نبود جز دیلن الکات استرالیایی که با غلبه بر سم شرودر از هلند برای هفتمین سال پیاپی جام مسابقات را بالای سر برد. الکات که پیشینه حضور در مسابقات بسکتبال با ویلچر را هم دارد، با این قهرمانی به دوازدهمین گرند اسلم خود رسید.

دیلن الکات قهرمان بخش کواد ویلچر-Cameron Spencer/Getty Images ©

اضافه می‌شود مسابقات رده جوانان که هر سال در کنار دیگر رده‌ها برگزار می‌شد، امسال به زمان دیگری موکول شده است که تاریخ آن هنوز مشخص نیست.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید