تنیس فا

درخواست نواک جوکوویچ از مسئولین تنیس استرالیا برای بهبود شرایط قرنطینه

0

مرد شماره یک تنیس جهان با ارسال نامه‌ای از مقامات تنیس استرالیا درخواست کرد تا شرایط قرنطینه را برای بازیکنان در ملبورن بهبود ببخشند.

تنیسفا – در حال حاضر ۷۲ بازیکن به دلیل آنکه در پروازهایشان به ملبورن افراد مبتلا به کرونا حضور داشته، تحت قرنطینه ۲۴ ساعته قرار گرفته‌اند و تا ۲ هفته دیگر حق خروج از اتاق‌های خود و تمرین در زمین تنیس را نخواهند داشت.

تمامی بازیکنان و دست‌اندرکاران مسابقات آزاد استرالیا که مجموعاً شامل ۱۲۰۰ نفر می‌شود در روز ۸ فوریه با ۱۵ پرواز چارتر از اقصی نقاط جهان راهی استرالیا شدند. اما در سه پرواز از مبادی لس انجلس، دوحه و ابوظبی آزمایش کرونای دست کم یک نفر از مسافرین مثبت درآمد و از آنجا بود که مشکلات آغاز شد.

مقامات تنیس استرالیا می‌گویند در حال حاضر ۹ فرد مبتلا به کرونا در ملبورن حضور دارند که یکی از آن‌ها بازیکن است و بقیه از نفرات همراه و دست‌اندرکاران برگزاری هستند.

البته اوضاع در شهر آدلاید که برای اقامت تعداد معدودی از بازیکنان شاخص در نظر گرفته شده بهتر است و آن‌ها تمرینات خود را طبق برنامه پیگیری می‌کنند. با این حال بعد از آنکه بسیاری از بازیکنان در شبکه‌های اجتماعی از شرایط قرنطنیه و نبود امکانات در ملبورن ابراز نارضایتی کردند، جوکوویچ قهرمان هشت دوره مسابقات که خود در آدلاید حضور دارد نامه‌ای برای مسئولین نوشت و خواسته‌هایی را مطرح کرد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

– فراهم کردن امکانات و تجهیزات تمرین در تمامی اتاق‌ها

– غذای عالی در سطح مسابقات و بازیکنان

– کاهش دوره قرنطینه و انجام آزمایش‌های بیشتر کرونا برای تأیید سلامت بازیکنان

– اجازه دیدار با مربی در صورتی که آزمایش کرونای بازیکن و مربی هر دو منفی باشد

– انتقال بازیکنان به خانه‌های شخصی با دسترسی به زمین

درخواست جوکوویچ‌ البته مورد موافقت مسئولین برگزاری قرار نگرفت و با آن مخالفت شد. مقامات بهداشتی ایالات ویکتوریا تأکید کرده‌اند که برای هیچ کس «قوانین ویژه‌ای» در نظر نخواهند گرفت و شرایط قرنطینه تسهیل نخواهد شد.

با این حال برخی معتقدند همین که بازیکنان مطرح (سه بازیکن برتر مرد‌ و زن جهان) در شهر دیگری دوره قرنطینه را سپری می‌کنند و امکانات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار گرفته خود نشان از تبعیض در اجرای قوانین دارد. برخی دیگر هم معتقدند بازیکنان برتر اساساً نباید این امتیاز ویژه را می‌پذیرفتند و حالا که پذیرفته‌اند دیگر اعتراض آن‌ها به وضعیت بقیه بازیکنان معنایی ندارد و صادقانه نیست. به عنوان نمونه استن واورینکا قهرمان سابق مسابقات آزاد استرالیا در واکنش به نامه جوکوویچ در توئیتی کنایه‌آمیز نوشت: «از آدلاید؟ آها!»

حال باید دید طی روزهای آتی آیا تغییری در شرایط قرنطینه بوجود خواهد آمد یا این وضعیت کماکان ادامه خواهد یافت. البته صحبت‌هایی نیز طی ساعات اخیر مطرح شده که مسئولین در تلاش هستند شرایطی را فراهم کنند تا این ۷۲ بازیکن بتوانند در داخل قرنطنیه به برخی امکانات تمرینی دسترسی پیدا کنند. اما هنوز خبری بصورت رسمی در این باره منتشر نشده است.

4/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید