تنیس فا

تقویم جدید مسابقات “ATP”

0

با نزدیک شدن به آغاز سال جدید میلادی، اتحادیه تنیس مردان تقویم سه ماه نخست فصل ۲۰۲۱ را به بازیکنان اعلام کرد.

تنیسفا – با توجه به اینکه مسابقات آزاد استرالیا به دلیل شیوع کرونا قرار است از تاریخ ۸ فوریه یعنی با سه هفته تأخیر نسبت به زمان معمول برگزار شود، برنامه مسابقات قبل و بعد ِ این گرند اسلم نیز دستخوش تغییرات فراوانی شده است.

البته از آنجاییکه مقامات ایالت ویکتوریای استرالیا هنوز رسماً اجازه برگزاری مسابقات آزاد استرالیا را صادر نکرده‌اند، تقویم جدید “ATP” نیز هنوز بصورت رسمی منتشر نشده است و احتمال تغییر آن وجود دارد.

اما مهمترین تغییری که در تقویم اعلامی دیده می‌شود، لغو مسابقات مسترز ایندین ولز است. این مسابقات سال ۲۰۲۰ اولین تورنمنتی بود که به دلیل همه‌گیری کرونا لغو شد و سال آینده میلادی نیز به همین دلیل برگزار نخواهد شد. البته احتمال کمی هم وجود دارد که این مسترز به فصل پاییز موکول شود که این موضوع تحت بررسی است.

طبق برنامه جدید، مسابقات تیمی ATP Cup که سال ۲۰۲۰ اولین دوره آن برگزار شد قرار است با ایجاد تغییراتی پیش از گرند اسلم آزاد استرالیا برگزار شود.

مسابقات انتخابی آزاد استرالیا از تاریخ ۹ الی ۱۳ ژانویه در شهر دوبی برگزار خواهد شد.

به علاوه، زمان‌بندی مسابقاتی که بعد از اوپن استرالیا برگزار می‌شوند نیز تغییر کرده و رقابت‌های روتردام از تاریخ ۱ الی ۷ مارس، رقابت‌های مارسی و دوحه از تاریخ ۸ الی ۱۴ مارس و مسابقات دوبی از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۱ مارس برگزار خواهند شد.

▫️تقویم “ATP” سه ماه نخست سال ۲۰۲۱

Delray Beach, Jan, 4-13
ATP Cup + ATP250, Feb 1-7
Australian Open, Feb 8-21
Montpellier, Cordoba + new ATP250, Feb 22-28
Rotterdam, Buenos Aires + new ATP250, March 1-7
Doha, Marseille, Santiago, March 8-14
Acapulco, Dubai, March 15-21

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید