تنیس فا

راجر فدرر به عنوان برترین ورزشکار تاریخ کشور سوئیس انتخاب شد/نگرانی از خداحافظی نابغه سوئیسی

0

تنیسفا – راجر فدرر شب گذشته در مراسم بهترین‌های ورزش سوئیس بعنوان بهترین ورزشکار مرد این کشور در ۷۰ سال اخیر انتخاب شد. او این عنوان را با اختلاف فاحش نسبت به دو هموطن دیگرش یعنی داریو کولونیا (اسکی صحرانوردی) و پیرمین زوربیگن (اسکی آلپاین) به دست آورد.

فدرر که سال پیش از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و از میادین به دور بود در حاشیه این مراسم با ابراز رضایت از روند بهبود خود گفت: «روند بهبودی‌ام بعد از عمل دوم، بدون مشکل پیش رفته. در ۶ ماه گذشته همه‌ چیز خوب بوده، حالا باید ببینیم در یکی دو ماه آینده چه پیش می‌آید. اخیراً تمرینات بدنسازی زیادی انجام داده‌ام و حالا باید دید که تنیس چطور پیش می‌رود… دوست داشتم بیشتر از این‌ها آماده باشم اما در عین حال از وضعیت کنونی راضی هستم. ما با برنامه‌ جلو رفتیم و تصمیم گرفتیم که هر چقدر نیاز است صبر کنیم. هنوز ۱۰۰ درصد آماده نیستم.»

او در سخنرانی خود پس از دریافت این جایزه راجع به بازنشستگی هم صحبت کرد که موجی از نگرانی را در دنیای تنیس و در میان هواداران او به راه انداخت: «امیدوارم سال ۲۰۲۱ به میادین برگردم؛ خواهیم دید، اما ‌اگر این اتفاق نیفتد و همین جا پایان راه من باشد، فوق‌العاده است که‌ دوران ورزشی‌ام را با این جایزه به پایان می‌رسانم.»

تنیس‌باز ۳۹ ساله سوییسی سال ۲۰۲۰ تنها در مسابقات آزاد استرالیا شرکت کرد و پس از آن به علت مصدومیت از ناحیه زانو از میادین به دور بود. او در این مدت دو عمل جراحی نیز انجام داد و در حال حاضر برای بازگشت به میادین تلاش می‌کند.

اگرچه فدرر پیش‌تر نسبت به حضور در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۱ ابراز امیدواری کرده بود، اما روز گذشته در حاشیه مراسم بهترین‌های ورزش سوئیس گفت که هنوز به آمادگی کامل نرسیده است: «امیدوار بودم که در ماه اکتبر به آمادگی کامل برسم، اما هنوز آماده نیستم و تا آزاد استرالیا هم زمان زیادی باقی نمانده.»

لازم به ذکر است مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۱ به دلیل شیوع کرونا با سه هفته تأخیر نسبت به زمان معمول یعنی از تاریخ ۸ فوریه برابر با ۲۰ بهمن برگزار خواهد شد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید