تنیس فا

راجر فدرر به سوءاستفاده از جایگاهش متهم شد

0

نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان تنیس‌باز سوئیسی را به سوءاستفاده از جایگاهش در شورای بازیکنان متهم کرد.

تنیسفا – درک هوردورف بتازگی در مصاحبه‌ای مدعی شد راجر فدرر برای جلوگیری از سقوط در جدول رده‌بندی از نفوذ و قدرت خود در شورای بازیکنان استفاده کرده است.

با شیوع ویروس کرونا در جهان، رقابت‌های تنیس به مدت ۵ ماه تعطیل شد و تا ماه اوت که مسابقات مجدداً از سرگرفته شد، اتحادیه تنیس مردان “ATP” جدول رده‌بندی جهانی را به حالت فریز درآورد. بعلاوه، نحوه محاسبه رنکینگ بصورت موقتی تغییر کرد تا بازیکنان در صورت عدم شرکت در مسابقات متضرر نشوند.

راجر فدرر سوئیسی هم جزو بازیکنانی بود که سود زیادی از قانون جدید برد چراکه او با شرکت در تنها یک تورنمنت، فصل را در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی به پایان رساند.

حال نایب‌رئیس فدراسیون تنیس آلمان در اظهار نظری جنجالی مدعی شده است که فدرر نقش اصلی را در اعمال این قانون ایفا کرده است. او درهمین‌باره توضیح داد: «راجر فدرر در سیستم رنکینگ تغییر ایجاد کرد تا از خودش محافظت کند. این کار غیرمسئولانه و نادرست است.»

هوردورف در ادامه افزود: «به نظر من او از جایگاهش در شورای بازیکنان سوءاستفاده می‌کند. باید گفت که اگر محاسبات رنکینگ تغییر نمی‌کرد، فدرر در پایان سال در جمع ۵۰ نفر برتر هم قرار نمی‌گرفت.»

این مقام تنیس آلمان در این مصاحبه‌ مدرکی برای اظهارات خود ارائه نکرد. لازم به ذکر است اگر محاسبات رنکینگ طبق روال سابق انجام می‌شد فدرر اکنون در رده ۲۹ـم قرار داشت.

2.4/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید