تنیس فا

مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۲۰: پیش نگاهی به دیدار پایانی بین دومینیک تیم و دنیل مدودف

0

مردان سوم و چهارم تنیس جهان آخرین مسابقه فصل ۲۰۲۰ را برگزار می‌کنتد.

تنیسفا – دومینیک تیم و دنیل مدودف از ساعت ۲۱:۳۰ امشب به وقت ایران در دیدار پایانی رقابت‌های فینال تور جهانی به مصاف یک‌دیگر می‌روند.

تیم که سال گذشته در فینال این رقابت‌ها مغلوب استفانوس سیتسیپاس شد روز گذشته در نیمه‌نهایی از سد نواک جوکوویچ عبور کرد تا برای دومین سال پیاپی به فینال این مسابقات راه پیدا کند. مدودف هم در بازی دوم نیمه‌نهایی با وجود اینکه در مقابل نادال تا آستانه شکست پیش رفت در نهایت حریف اسپانیایی خود را شکست داد تا در دومین حضورش در رقابت‌ها به فینال راه پیدا کند.

در مرحله گروهی، تیم با دو پیروزی در برابر نادال و سیتسیپاس و شکست در دیداری تشریفانی مقابل روبلف به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کرد. دنیل مدودف هم که سال گذشته هر سه مسابقه خود در دور گروهی را واگذار کرده بود، در رقابت‌های این دوره با ۳ پیروزی برابر جوکوویچ، زورف و شوآرتسمن مقتدرانه راهی نیمه‌نهایی شد.

تیم و مدودف در حالی به دیدار پایانی راه‌ یافتند که هر دو در مراحل قبلی موفق شدند جوکوویچ و نادال را مغلوب کنند؛ اتفاقی که تا پیش از این در مسابقات فینال تور جهانی رخ نداده بود.

در جدال‌های رو در رو، تنیس‌باز اتریشی ۳-۱ از مدودف پیش است. در آخرین دیدار آن‌ها، تیم حدود دو ماه پیش در نیمه‌نهایی آزاد آمریکا حریف روس خود را در سه ست متوالی شکست داد. تک برد مدودف مقابل تیم به مسابقات مسترز کانادا سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد که او در دو ست پیروز شد.

صرفنظر از نتیجه دیدار امشب، مسابقات فینال تور جهانی برای پنجمین سال متوالی یک قهرمان جدید خواهد داشت. پس از اینکه در سال ۲۰۱۵ جوکوویچ برای پنجمین بار فاتح این رقابت‌ها شد، در چهار دوره اخیر، جام مسابقات فینال تور جهانی به چهار بازیکن مختلف رسیده است که تا پیش از آن سابقه قهرمانی در این رقابت‌ها را نداشتند: اندی ماری در سال ۲۰۱۶، گریگور دیمیتروف در سال ۲۰۱۷، الکساندر زورف در سال ۲۰۱۸ و استفانوس سیتسیپاس در سال ۲۰۱۹.

تیم پس از قهرمانی در آزاد آمریکا حالا با اعتماد به نفس بیشتری بازی می‌کند و در مقابل نادال و جوکوویچ هم ثابت کرد که دیگر بازیکنی نیست که در لحظات حساس، شکننده و پراشتباه ظاهر شود. در مقابل مدودف هم با اینکه تا همین دو هفته قبل، فصل ناموفقی را طی می‌کرد با قهرمانی در مسترز پاریس ناگهان اوج گرفت و با نتایجی قاطعی که در روزهای اخیر کسب کرد نشان داد به چیزی جز پیروزی در مسابقه نهایی فکر نمی‌کند. انتظار می‌رود که این بازی نیز همانند دو بازی نیمه‌نهایی جذاب و دیدنی دنبال شود تا فصل ۲۰۲۰ با وجود تمام چالش‌هایی که کرونا در برگزاری مسابقات ایجاد کرد به بهترین نحو ممکن به پایان برسد.

3.7/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید