تنیس فا

حسرت ادامه‌دار نادال؛ ماتادور با شکست برابر دنیل مدودف از صعود به فینال مسابقات پایانی فصل بازماند

0

درحالیکه رافائل نادال به یک قدمی فینال رسیده بود، دنیل مدودف با بازگشت به بازی او را ناکام گذاشت تا ماتادور هم‌چنان در حسرت قهرمانی در مسابقات پایانی فصل باقی بماند.

تنیسفا – در دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی، دنیل مدودف روس با نتیجه ۲ بر یک از سد رافائل نادال اسپانیایی عبور کرد و برای اولین بار به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

مرد شماره ۴ تنیس جهان ست اول را ۶-۳ به نادال واگذار کرد. او در ست دوم هم ۵-۴ عقب بود و در آستانه شکست قرار داشت، اما با شکستن سرویس نادال به بازی بازگشت و این ست را در تا‌یبریک ۷ بر ۴ برد.‌ در ست سوم هم تنیس‌باز روس ۶ بر ۳ به پیروزی رسید و راهی دیدار پایانی شد. این مسابقه ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه به طول انجامید.

مدودف که دومین حضورش در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند پس از صعود به فینال گفت: «وقتی نادال ۵-۴ جلو بود و باید برای پیروزی سرویس می‌زد، احساس عجیبی داشتم چراکه من ضربات خوبی می‌زدم اما انگار در نتیجه بازی تاثیری نداشت و داشتم می‌باختم. تا اواخر ست دوم نادال در لحظات حساس بهتر از من کار کرد. آنجا بود که تصمیم گرفتم کمی نزدیک‌تر به خط انتهایی زمین بازی کنم و هجومی‌تر ضربه بزنم که این تغییر نتیجه داد.»

نادال تا پیش از مسابقه دیشب، در ۷۱ مسابقه‌ متوالی هر گاه ست اول را برده بود، برنده نهایی مسابقه نیز شده بود که با شکست برابر مدودف این روند قطع شد.

به این ترتیب، نادال که امسال امید زیادی به قهرمانی در مسابقات پایانی فصل داشت از رسیدن به فینال بازماند تا حسرت قهرمانی در این جام هم‌چنان برای او باقی بماند. او بعد از این ناکامی گفت: «در اواخر ست دوم از او بهتر بودم، و بعد در گیم دهم او خوب بازی کرد و من عملکرد بدی داشتم. فرصت بزرگی داشتم که آن را از دست دادم، به دنیل تبریک می‌گویم. او فوق‌العاده بازی می‌کند برایش بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.»

نادال که ۲۰ قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد تا بحال نتوانسته در مسابقات فینال تور جهانی قهرمان شود و این جام بزرگترین جامی است که جایش هم‌چنان در ویترین افتخارات او خالی است.

اضافه می‌شود فینال مسابقات فینال تور جهانی از ساعت ۲۱:۳۰ روز یک‌شنبه بین دنیل مدودف و دومینیک تیم برگزار می‌شود.

گزارش بازی رافائل نادال – دنیل مدودف

ست اول 

مدودف در گیم سوم سه بار فرصت داشت تا سرویس نادال را بریک کند، اما ماتادور این اجازه را به او نداد تا بازی برابر دنبال شود. تا گیم هشتم بریکی اتفاق نیفتاد. اما در این گیم، مدودف که تا پیش از آن گیم‌های خودش را به لطف سرویس‌های پرقدرتش به راحتی گرفته بود، به مشکل خورد و نادال او را بریک کرد و ۵-۳ جلو افتاد. تنیس‌باز اسپانیایی با پیروزی در گیم بعدی، توانست ست اول را با نتیجه ۳-۶ به سود خود خاتمه دهد. بازیکن اسپانیایی در این ست به خوبی از ضربات اسلایس برای بهم زدن ریتم بازی مدودف بهره برد. او در مقاطعی هم از تاکتیک “سرو و والی” برای غافل‌گیر کردن حریف استفاده کرد که موفق بود.

ست دوم

مدودف که می‌دانست نباید فرصت‌هایش را به راحتی از دست بدهد، این بار در گیم دوم سرویس نادال را بریک کرد و با حفظ سرویس خودش در مدت زمان کوتاهی ۳ بر صفر جلو افتاد. در ادامه هنگامی‌که نتیجه ۱-۴ به نفع مدودف دنبال می‌شد، بازیکن روس یک‌بار دیگر فرصت بریک کردن نادال را یافت اما راه به جایی نبرد. عدم استفاده از همین فرصت موجب شد تا جریان بازی به نفع نادال برگردد. ماتادور با بریک کردن سرویس مدودف در گیم هفتم و سپس حفظ سرویسش نتیجه را ۴-۴ کرد. در ادامه نادال باز هم گیم سرویس مدودف را از آن خود کرد تا برای پیروزی در مسابقه سرویس بزند. درحالی‌که انتظار می‌رفت بازیکن اهل مایورکا بازی را به سود خود خاتمه دهد، او بدون گرفتن حتی یک امتیاز گیم سرویس خود را به مدودف تقدیم کرد و نتیجه ۵-۵ شد. پس از این، بازی به تایبریک کشیده شد و مدودف توانست با اشتباهات کم‌تر و بازی بهتر ۷ بر ۴ پیروز شود و کار را به ست سوم بکشاند.

ست سوم

در همان گیم نخست مدودف می‌توانست سرویس نادال را بریک کند اما با سرسختی نادال موفق به انجام این کار نشد. نتیجه این ست تا گیم هفتم پایاپای پیش رفت اما در این گیم بازیکن روس بعد از چندین تلاش گیم نادال را از آن خود کرد و با حفظ سرویسش ۳-۵ جلو افتاد. در گیم بعدی باز هم مدودف سرویس نادال را بریک کرد و با نتیجه ۳-۶ پیروز ست و مسابقه شد.

4.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید