تنیس فا

فینال تور جهانی تنیس ۲۰۲۰؛ راهیابی دنیل مدودف به نیمه‌نهایی با پیروزی برابر نواک جوکوویچ

0

دنیل مدودف روس با ارائه نمایشی بی‌نقص قهرمان پنچ دوره مسابقات را شکست داد.

تنیسفا – در چهارمین روز از دور گروهی مسابقات فینال تور جهانی، دنیل مدودف روس با پیروزی برابر نواک جوکوویچ صعودش به مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرد.

مرد شماره ۴ تنیس جهان در این مسابقه که یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید نمایش درخشانی داشت و موفق شد حریف نامدار خود را در دو ست پیاپی و با نتایج مشابه ۶ بر ۳ شکست دهد.

او که در بازی اول خود الکساندر زورف را شکست داد حالا با کسب دومین پیروزی خود در مرحله گروهی صعودش به دور نیمه‌نهایی را قطعی کرد.

تنیس‌باز روس بعد از این پیروزی گفت: «همیشه دوست دارم با نواک بازی کنم. او یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ تنیس است. وقتی هشتم سالم بود از تلویزیون بازی‌هایش را تماشا می‌کردم. آن زمان خیلی جوان بود. رقابت‌ با او رویایی است که به واقعیت تبدیل شده است. البته که خوشحالم او را شکست دادم. امشب خوب سرویس زدم و در لحظات مهم بازی مطمئنی ارائه دادم.»

مرد شماره یک تنیس جهان نیز در مورد این مسابقه توضیح داد: «دنیل امشب فوق‌العاده سرویس زد و شکستن سرویس‌اش دشوار بود، ضمن اینکه در زمین هم خیلی خوب حرکت می‌کرد و خظاهای زیادی مرتکب نشد. من چندان خوب نبودم، باید بهتر بازی می‌کردم. باید به دنیل تبریک گفت که توانست این سطح از بازی را ارائه بدهد.»

مدودف سال قبل با ۳ شکست در دور گروهی از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازمانده بود و این برای اولین بار است که به دور حذفی این رقابت‌ها راه پیدا می‌کند.

به این ترتیب با توجه به پیروزی سه سته زورف در برابر شوآرتسمن، مدودف به عنوان نفر اول از گروه نخست (توکیو ۱۹۷۰) به نیمه‌نهایی صعود کرد و جوکوویچ و زورف هم باید روز جمعه در دیداری سرنوشت‌ساز برای مشخص شدن نفر دوم این گروه به مصاف هم بروند.

اضافه می‌شود دیدار مدودف و شوآرتسمن باتوجه به اینکه تنیس‌باز آرژانتینی شانس صعود ندارد جنبه تشریفاتی خواهد داشت.

آنچه در بازی گذشت…

بازی با سرویس مرد شماره یک تنیس جهان آغاز شد. در دو گیم اول هر بازیکن به راحتی گیم سرویس خودش را گرفت. در گیم سوم مدودف فشار زیادی آورد تا سرویس جوکوویچ را بریک کند و ۲ فرصت هم داشت اما تنیس‌باز صرب این اجازه را به او نداد. ست اول تا ۳-۳ برابر پیش رفت تا اینکه در گیم هفتم تلاش‌های تنیس‌باز روس بالاخره نتیجه داد و او توانست جوکوویچ را بریک کند و ۴-۳ پیش بیفتد. مدودف با پیروزی در گیم بعدی اختلاف را افزایش داد و نتیجه را ۵-۳ کرد. جوکوویچ در گیم نهم سه خطای سرویس مرتکب شد و دوباره بریک شد تا ست اول با نتیجه ۶ بر ۳ به سود مدودف به پایان برسد.

در ست دوم مدودف به بازی خوب ادامه داد و در گیم دوم سرویس جوکوویچ را برای سومین بار در این مسابقه شکست و ۲-۰ جلو افتاد. در ادامه دو بازیکن گیم‌های خود را گرفتند و مدودف با همان بریکی که بدست آورده بود در نهایت این ست را نیز ۶ بر ۳ از آن خود کرد تا برای اولین بار به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های فینال تور جهانی راه پیدا کند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید