تنیس فا

فینال تور جهانی تنیس ۲۰۲۰؛ پیروزی دشوار سیتسیپاس برابر روبلف در روز سوم

0

در سومین روز از رقابت‌های تنیس فینال تور جهانی، سیتسیپاس در گروه دوم رقابت‌ها به زحمت از سد آندری روبلف عبور کرد.

تنیسفا استفانوس سیتسیپاس با پیروزی ۲ بر یک برابر آندری روبلف اولین برد خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی را کسب کرد.

مدافع عنوان قهرمانی شروع کوبنده‌ای داشت و ست اول را ظرف تنها ۱۹ دقیقه با نتیجه ۶ بر یک از آن خود کرد. ست‌های بعدی اما شباهتی به ست اول نداشت و جریان بازی در ادامه عوض شد؛ روبلف که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت در ست دوم هجومی‌تر کار کرد و بازی تا انتهای این ست برابر جلو رفت تا اینکه بازیکن روس در گیم دهم سرویس سیتسیپاس را شکست و ۶ بر ۴ پیروز شد. نبرد این دو در ست سوم هم نزدیک و فشرده دنبال شد و روبلف هر بار در خطر از دست دادن گیم خود قرار گرفت به کمک سرویس‌های مهلکش از مهلکه گریخت. ست سوم در نهایت به تایبریک کشیده شد و روبلف حتی ۶-۵ هم جلو افتاد و در آستانه پیروزی قرار گرفت اما او در بدترین زمان ممکن مرتکب خطای سرویس (دابل فالت) شد تا نتیجه ۶-۶ شود. سیتسیپاس در ادامه از فرصتی که روبلف به او داد نهایت استفاده را برد و با پیروزی در دو امتیاز بعدی، ۸ بر ۶ پیروز شد و این نبرد تماشایی را به سود خود به پایان رساند.

با پیروزی سیتسیپاس، صعود دومینیک تیم به دور نیمه‌نهایی که پیش از این دیدار موفق شد رافائل نادال را در دو ست متوالی شکست دهد قطعی شد و برنده دیدار سیتسیپاس و نادال در روز پنج‌شنبه به عنوان نفر دوم از گروه دوم صعود خواهد کرد. 

روبلف نیز با متحمل شدن ۲ شکست شانس صعود به دور حذفی را از دست داد و دیدار سوم او برابر تیم جنبه تشریفاتی خواهد داشت. 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید