تنیس فا

فینال تور جهانی تنیس ۲۰۲۰؛ پیروزی الکساندر زورف در چهارمین روز رقابت‌ها

0

«ساشا» با پیروزی مقابل شوآرتسمن به صعود از مرحله گروهی امیدوار شد.

تنیسفا – در چهارمین روز از رقابت‌های فینال تور جهانی، الکساندر زورف در دیداری نزدیک و با نتیجه دو بر یک از سد دیه‌گو شوآرتسمن آرژانتینی عبور کرد و اولین پیروزی خود در مرحله گروهی را به دست آورد.

مرد شماره ۷ تنیس جهان که در مسابقه اول خود از مدودف شکست خورده بود حالا با این پیروزی به صعود از مرحله گروهی امیدوار شد.

قهرمان این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۸ در گروه اول با جوکوویچ، مدودف و شوآرتسمن هم‌گروه است.

بازیکن آلمانی که برای چهارمین بار متوالی در مسابقات فینال تور جهانی حضور پیدا کرده است، در سه تجربه قبلی‌اش همواره در دیدار دوم دور گروهی شکست خورده بود اما این‌بار پیروز از زمین مسابقه بیرون آمد.

شوآرتزمن بازی را بهتر آغاز کرد و در گیم سوم زورف را بریک کرد. اما بعد از آن زورف بازی را در اختیار گرفت و در گیم‌های چهارم و ششم توانست شوارتسمن را بریک کند تا ست اول با نتیجه ۳-۶ به سود بازیکن آلمانی به پایان برسد.

در ست دوم زورف در گیم سوم شوآرتسمن را بریک کرد و با پیروزی در گیم خودش ۳-۱ پیش افتاد. درحالی‌که به نظر می‌رسید کار زورف روی غلتک افتاده و او در این ست نیز به راحتی پیروز می‌شود، بازیکن ریزنقش آرژانتینی در گیم ششم سرویس زورف را شکست و نتیجه را ۳-۳ کرد. بازی تا ۵-۴ جلو‌ رفت تا اینکه در گیم دهم شوآرتسمن برای دومین بار زورف را بریک کرد و ست دوم را ۶-۴ به سود خود پایان داد.

در ست سوم زورف دوباره بر بازی مسلط شد و در گیم پنجم شوآرتسمن را بریک کرد و ۳-۲ پیش افتاد. بازیکن آلمانی یک بار دیگر هم در گیم نهم حریفش را بریک کرد و در نهایت این ست را با نتیجه ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد و پیروز مسابقه شد.

زورف روز جمعه در سومین و آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی باید با نواک جوکوویچ دیدار کند.

با انجام دیدار نخست گروه اول در روز چهارم وضعیت این گروه کمی پیچیده شد؛ هیچ بازیکنی هنوز حذف نشده و همه حتی شوآرتسمن هم روی کاغذ شانس صعود دارد.

با پیروزی سه سته زورف مقابل شوآرتسمن، اگر جوکوویچ امشب در دو ست مدودف را شکست دهد صعود تنیس‌باز صرب به دور بعد حتمی خواهد بود. مدودف هم در صورت شکست جوکوویچ صعودش به مرحله حذفی مسجل خواهد شد.

از سوی دیگر با پیروزی زورف مقابل شوآرتسمن، در صورتی که مدودف امشب جوکوویچ را شکست دهد، بازیکن روس به مرحله بعد صعود خواهد کرد.

صعود زورف نیز منوط به نتایج دیدارهای آخر دور گروهی است.

در صورت پیروزی مدودف مقابل جوکوویچ در بازی امشب، شوآرتسمن دیگر شانسی برای صعود نخواهد داشت و بازی آخر او برابر مدودف تشریفاتی خواهد بود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید