تنیس فا

فینال تور جهانی ۲۰۲۰؛ دومینیک تیم در نبردی تماشایی رافائل نادال را شکست داد

0

تنیس‌باز اتریشی با غلبه بر رافائل نادال در آستانه صعود از مرحله گروهی قرار گرفت.

تنیسفا – در سومین روز از رقابت‌های فینال تور جهانی، دومینیک تیم مرد شماره ۳ تنیس جهان در مصافی تماشایی و نزدیک از سد رافائل نادال عبور کرد و دومین پیروزی‌ خود در گروه دوم مسابقات را به دست آورد.

تنیس‌باز اتریشی در این دیدار که ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول کشید مرد شماره ۲ تنیس جهان را در دو تایبریک پیاپی مغلوب کرد و با کسب دومین پیروزی خود در مرحله گروهی در صدر گروه دوم ایستاد.

در ست نخست دو بازیکن با عملکرد خوبی که در گیم‌های خود داشتند بریکی اتفاق نیفتاد تا کار به تایبریک بکشد. در تایبریک تیم درحالیکه ۵-۲ از ماتادور عقب افتاد به بازی برگشت و بعد از اینکه دو بار نادال را در کسب امتیاز نهایی ست ناکام گذاشت، ۹ بر ۷ پیروز شد. در ست دوم هم با اینکه مرد شماره ۲ تنیس جهان در گیم هفتم تیم را بریک کرد و ۴-۳ پیش افتاد، اما تیم بلافاصله جبران کرد و با پیروزی در گیم خودش، نتیجه را ۵-۴ کرد. نادال در گیم بعد چند اشتباه عجیب مرتکب شد تا تیم سه شانس برای تمام کردن مسابقه داشته باشد. اما ماتادور این اجازه را به او نداد و نتیجه را ۵-۵ کرد. ست دوم نیز مانند ست اول در نهایت به تایبریک کشیده شد و تیم باز هم بهتر عمل کرد و با پیروزی ۷ بر ۳ در تای‌بریک، مسابقه را به سود خود پایان داد.

تیم حالا در پنج تایبریک متوالی مقابل نادال به برتری رسیده است. او ژانویه امسال در یک‌چهارم نهایی آزاد استرالیا ۳ بر یک نادال را شکست داد که در آن دیدار نیز هر سه تای‌بریک مسابقه به سود بازیکن اتریشی به پایان رسید.

تیم که چند ماه پیش قهرمان آزاد آمریکا شد در مسابقه امروز در امتیازات حساس بهتر از حریف باتجربه‌اش عمل کرد که نشان می‌دهد او حالا با اعتماد به نفس بیشتری در مقابل حریفان نامدار خود بازی می‌کند.

این بازیکن ۲۷ ساله پس از شکست نادال گفت: «سطح بازی بسیار بالا و تنوع ضربات زیاد بود. از سرویس‌هایم راضی هستم چون اکثر مواقع وقتی سرویس اولم درون زمین فرود می‌آید هجومی کار را دنبال می‌کنم و شانس بالایی برای پیروزی در امتیاز دارم. هنگامی‌که در تایبریک ست نخست در شرایط دشوار قرار گرفتم سرویس بسیار به کمکم آمد. به نظرم [سرویس] شاید مهم‌ترین ضربه در تنیس داخل سالن باشد. بسیار خوشحالم که سرویس‌هایم به ثمر نشست.»

صعود تیم در صورت پیروزی سیتسیپاس در مسابقه امشب برابر روبلف قطعی می‌شود.

هم‌چنین در صورت پیروزی سیتسیپاس در مسابقه امشب، مصاف او با نادال در روز پنج‌شنبه تکلیف دیگر بازیکن صعود‌کننده از گروه دوم را مشخص خواهد کرد.

نادال پس از شکست امروز با ابراز رضایت از عملکرد خود گفت: «مسابقه فوق‌العاده‌ای بود که تفاوت برنده و بازنده را تنها چند امتیاز مشخص کرد. تیم عالی بازی کرد، من هم عملکرد خوبی داشتم، در ست اول نتوانستم از فرصت‌هایم استفاده کنم، اما سطح بازی‌ام بسیار بالاتر از چند روز قبل است.»

اضافه می‌شود در دیدار دوم این گروه، استفانوس سیتسیپاس که مسابقه نخست خود را به تیم واگذار کرد از ساعت ۲۳:۳۰ امشب به مصاف آندری روبلف روس می‌رود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید