تنیس فا

دنیل ‌مدودف با شکست الکساندر زورف قهرمان مسترز پاریس شد

0

مرد شماره پنج تنیس جهان بعد از ماه‌ها ناکامی یک قهرمانی ارزشمند به دست آورد.

تنیسفا – دیدار فینال مسابقات مسترز پاریس عصر روز یک‌شنبه بین دنیل مدودف و الکساندر زورف برگزار شد و در پایان مدودف روس توانست با پیروزی ۲ بر یک برابر بازیکن آلمانی برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

مرد شماره ۵ تنیس جهان در دیدار فینال که ۲ ساعت و ۸ دقیقه به طول انجامید، ست اول را با نتیجه ۷ بر ۵ به حریف آلمانی واگذار کرد، اما در ادامه به بازی برگشت و ست‌های دوم و سوم را با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر یک به سود خاتمه داد.

این سومین قهرمانی مدودف در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی بود. او پس از درخشش در نیمه دوم‌ سال ۲۰۱۹ که با قهرمانی او در مسترزهای سینسیناتی و شانگهای همراه بود، در رقابت‌های امسال کم‌فروغ بود و نتوانسته بود انتظارها را برآورده کند.

او پس از قهرمانی در همین‌باره گفت: «قبل از شروع مسابقات شرایط خوبی نداشتم و [امسال] در هیچ تورنمنتی نتوانستم به فینال برسم. به همسرم گلایه کردم که سطح بازی‌ام خوب نیست و حتی یک بار هم به فینال نرسیدم و خیلی بد بازی می‌کنم… اما حالا قهرمان مسترز پاریس شدم.»

مدودف ۲۴ ساله با این قهرمانی حالا با آمادگی کامل به لندن می‌رود تا در رقابت‌های فینال تورجهانی که هفته‌ آینده در لندن برگزار می‌شود حضور پیدا کند.

جوان اهل مسکو هم‌چنین روز دوشنبه در رده‌بندی جدید جای راجر فدرر را در رتبه چهارم جدول خواهد گرفت.

در سوی دیگر زورف که هفتمین حضور خود در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کرد با شکست در این دیدار نتوانست چهارمین عنوان مسترزش را به دست آورد. او که این روزها به خاطر افشاگری دوست دختر سابقش که او را به خشونت خانگی متهم کرده زیر فشار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار دارد پس از این بازی با اشاره به این موضوع گفت: «می‌دانم الان خیلی‌ها هستند که می‌خواهند لبخند را از روی لب‌های من پاک‌ کنند. اما زیر این ماسک من دارم لبخند می‌زنم. همه چیز عالی است و کسانی که دارند تلاش می‌کنند می‌توانند به تلاش خود ادامه دهند.»

گفتنی است مسابقات پاریس آخرین مسترز ۱۰۰۰ امتیازی سال ۲۰۲۰ بود. امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تنها ۲ تورنمنت مسترز از نه مسترز برگزار شد.

آنچه در فینال گذشت:

در ست اول دو بازیکن عملکرد خوبی در گیم‌های خود داشتند و تا گیم یازدهم بریکی اتفاق نیفتاد، اما زمانی‌که نتیجه ۶-۵ به سود زورف دنبال می‌شد بازیکن آلمانی درست در سر بزنگاه مدودف را بریک کرد تا ست اول با نتیجه ۷ بر ۵ به سود او به پایان برسد.

در ست دوم، زورف در گیم سوم کمی متزلزل ظاهر شد و با اینکه چند مرتبه تا مرز بریک شدن پیش رفت، در نهایت پس از ۱۵ دقیقه گیم خود را گرفت و بعد از آن بازی تا نتیجه ۴-۴ پایاپای پیش رفت. در گیم نهم مدودف بالاخره توانست سرویس زورف را بریک کند و با پیروزی در گیم بعدی، ست دوم را با نتیجه ۶ بر ۴ به نفع خود خاتمه داد تا ست سوم سرنوشت قهرمان رقابت‌ها را مشخص کند.

ست سوم اما شباهتی به دو ست اول نداشت و زورف که از اواخر ست دوم افت کرده بود به نمایش ضعیف خود ادامه داد و دو بار بریک شد تا مدودف با پیروزی ۶ بر یک در این ست، اولین قهرمانی خود در مسترز پاریس را جشن بگیرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید