تنیس فا

مسترز پاریس ۲۰۲۰؛ رافائل نادال با شکست برابر الکساندر از صعود به دیدار پایانی بازماند / مصاف زورف و مدودف در فینال

0

مسترز پاریس ۲۰۲۰؛ رافائل نادال با شکست برابر الکساندر از صعود به دیدار پایانی بازماند / مصاف زورف و مدودف در فینال

الکساندر زورف و دنیل مدودف به‌ترتیب با کنار زدن رافائل نادال و میلوش رائونیچ حریف یک‌دیگر در فینال مسترز پاریس ۲۰۲۰ شدند.

تنیسفا – روز گذشته در‌ مرحله نیمه‌پایانی رقابت‌های مسترز پاریس، الکساندر زورف با ارائه نمایشی کم‌نقص از سد رافائل نادال اسپانیایی عبور کرد و برای نخستین بار به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

بازیکن آلمانی در این مسابقه موفق شد مرد شماره ۲ تنیس جهان را در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۷ بر ۵ از پیش رو بردارد.

سرویس‌های اول زورف برگ برنده او در این دیدار بود. جوان اهل هامبورگ که به لطف قد بلند خود از سرویس‌های پرقدرتی برخوردار است شب‌ گذشته ۷۲ درصد سرویس‌ اول زد و ۷۹ درصد از امتیازات سرویس اول خود را کسب کرد. او هم‌چنین ۱۳ سرویس بدون برگشت به ثمر رساند.

نادال که امسال امید زیادی داشت تا به ناکامی‌هایش در مسترز پاریس پایان دهد و به دنبال اولین قهرمانی خود در این رقابت‌ها بود، با عملکرد خوب زورف از صعود به فینال بازماند تا نایب‌قهرمانی سال ۲۰۰۷ هم‌چنان بهترین نتیجه او در این مسترز داخل سالن باشد. از بین مسترزهای ۹ـگانه تنیس، دو مسترز مایمی و پاریس تنها جام‌هایی هستند که نادال تاکنون نتوانسته آن‌ها را به ویترین افتخارات خود اضافه کند.

زورف که با شکست نادال ۱۲ـمین پیروزی متوالی خود را به دست آورد روز یکشنبه در ۷ـمین حضورش در فینال یک تورنمنت مسترز باید به مصاف دنیل مدودف برود.

مدودف روس در دیدار اول نیمه‌نهایی در دو ست و با نتایج ۶ بر ۴ و ۷ بر ۶ از سد میلوس رائونیچ کانادایی عبور کرد تا برای چهارمین بار به دیدار پایانی یکی از مسترزهای ۹گانه برسد.

در ۶ رویارویی‌ قبلی زورف و مدودف، بازیکن آلمانی ۵ مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته است. آخرین نبرد آن‌ها به مسابقات فینال تور جهانی در سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد که زورف در مرحله گروهی مدودف را شکست داد.

فینال رقابت‌های مسترز پاریس امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید